Microsoft laiž klajā jaunāko Windows 10 atjauninājumu

cortana

Microsoft kompānija pavisam nesen laida klajā jaunāko Windows 10 atjauninājumu, kas pagaidām ir pieejams ierobežotam lokam uzticamu testētāju. Jaunais atjauninājums ir vairāk vērsts Cortana attīstībai, paplašinot tā valodas klāstu – spāņu (Meksika), portugāļu (Brazīlija), franču (Kanāda) un citas, lai Cortana varētu sazināties ar lielāku auditoriju, kas izmanto Microsoft operētājsistēmu. Kopumā Cortana ir papildināta ar 11 valodām, ko programmatūra jau saprot un spēj sekmīgi komunicēties ar to lietotājiem vairākos reģionos visā pasaulē.

Bieži vien cilvēki savā ikdienā mēdz piemirst lietas, ko vajadzēja izdarīt vai atcerēties, tādēļ atjauninājums ietver vēl kaut ko pozitīvu, kas Cortana uzlabo un vienlaikus papildina – nav vairs jāatzīmē speciāls datums, lai lūgtu Cortana atcerēties kādu Tavu svarīga informāciju. Tā pati spēs to atcerēties un atgādināt, kā arī ir uzlabotas dažas citas funkcijas, kā rezultātā Microsoft palīgs tagad ir kļuvis vēl ātrāks un ērtāk izmantojams, pieprasot mazāk informāciju kaut kā saglabāšanai piemēram – grāmatas nosaukumu vai kādu svarīgu tikšanos. Toties plašāku informāciju Cortana jebkurā mirklī var pievienot arī vēlāk. Kā apgalvo Microsoft: “Cortana laika gaitā būs kā īsts personīgais asistents”.

Turklāt Microsoft ir arī vienkāršojis Windows 10 “login/lock” ekrānu procesu, apvienojot to vienā veselumā, gluži kā viedtālruņiem. Pirms šī atjauninājuma fona (login un lock) attēls mēdza atšķirties, taču tagad tas ir kļuvis vienāds. Protams, jaunais atjauninājums nāk kopā arī ar dažādām kļūdām un problēmām, ko Microsoft centīsies atrisināt līdz brīdim, kad tas būs globāli pieejama visiem Windows 10 lietotājiem.

P.S. Tie kas nezina: Cortana ir programmatūra, kas spēj komunicēties gan ar balsi, gan rakstiski, palīdzot Windows 10 lietotājiem. Tā ir kā operētājsistēmas personiskais asistents, kas palīdz lietotājam atrast datorā dažādus failus, atgādināt šīs dienas datumu vai arī vienkārši sniedz iespēju papļāpāt ar Cortana, uzdodot dažādus sev interesējošus jautājumus un nedaudz pat pajokojot ar to.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us