Kad Apple beigs stāstīt pasakas?

Apple datoru reklāmas vienmēr ir izcēlušās ar saviem pretenciozajiem un skaļajiem reklāmas saukļiem. Apple uzskata, ka viņu datori ir nesalīdzināmi labāki par parastajiem personālajiem datoriem. Pat Mac īpašnieki ir skaistāki, stilīgāki un veiksmīgāki par citu datoru īpašniekiem. Jau iepriekš tika publicēts raksts, kurā parādīts, cik ļoti [url= http://datuve/raksts/3267/Stivam_Dzobam_patik_manities/] Stīva Džobam patīk mānīties[/url] savos izteikumos intervijās un preses konferencēs, bet kā ir ar Apple reklāmas saukļiem? Vai tie arī nav tikpat mānīgi? Lūk, ieskats dažos – kaitinošākajos un melīgākajos saukļos.

[b]It just works – tas vienkārši darbojas[/b]

Būtībā jebkurš gatavs nopirkts personālais dators tāpat vienkārši darbojas. Šis sauklis varēja būt aktuāls pirms kādiem 26 gadiem, kad datorus varēja nopirkt tikai pa daļām. Bet tagad? Ir pierādīts, ka nopērkot normālu datoru ar Windows, tam nav nekādu problēmu, tās rodas brīdī, kad slikti lietotāji uzinstalē sliktas programmas. Un tas pats var notikt arī ar Apple, ja nonāk nejēgas rokās.

[b] You can make amazing stuff – Tu vari darīt apbrīnojamas lietas[/b]

Šis bija sauklis iLife programmai. Ir neskaitāmi ražotāji, kas dara tādas pašas un vēl labākas lietas. Windows Vista visparastākajā versijā ir pieejamas visas tās pašas funkcijas, kas iLife, tā kā tam nebūtu jābūt nekādam Apple trumpim.

[b] 11400 viruses? Not on a mac – 11400 virusi? Tikai ne uz Mac[/b]

Šis arguments ir ļoti strīdīgs. Iemesls, kādēļ Apple datoriem ir tik maz vīrusu, ir pavisam vienkāršs – mazāk kā 2% cilvēku lieto Mac, bet Windows lieto 90%. Vīrusu veidotājiem nav īsti interesanti veidot tādus vīrusus, kas skartu tik mazu cilvēku daļu, interesantāk ir, ja potenciālo cietēju skaits ir lielāks. Būtībā tas ir loģistikas nevis drošības jautājums. Pētījumos ir pierādīts, ka būtībā OS X ir mazāk drošs nekā Windows XP. Apple maldina cilvēkus ar savu viltus drošību. Un informācijas tehnoloģiju analītiķi prognozē, ka sākot jau ar šo gadu, Apple tirgus daļas pieauguma dēļ hakeri galvenokārt pievērsīsies tieši Apple datoru vīrusiem, kas radīs visai dramatiskas sekas, jo to datoru īpašnieki nav pieraduši būt uzmanīgi.

[img]/images/upload/20100305180647.jpg[/img]

[b] Next year’s OS today – Nākamā gada operētājsistēma jau šodien[/b]

Šis būtībā ir ļoti muļķīgs apgalvojums. Sākot jau ar to, ka Apple sīkrīki (widgets) ir nozagti no aplikācijas, kas saucas Konfabulator un tā ir pieejama gan Mac, gan Windows lietotājiem. RSS lasītājs? Tāds ir gan Internet Explorer 7, gan Mozilla Firefox, gan arī citiem pārlūkiem. Tāpat arī Apple nav RSS idejas autors. Pārlūki ar cilnēm? Internet Explorer 7. Video konferences? AIM vai Windows Messenger. E-pasts ar iebūvētu mēstuļu bloķēšanu? Outlook Express arī tāda funkcija ir. Tātad būtībā visas Apple „inovācijas” ir tikai pakaļdarinājumi no citām aplikācijām.

[b]No hunting for drivers – nē draiveru medīšanai[/b]

Gan Windows, gan Mac ir milzīga draiveru datubāze, bet Windows draiveru ir nesalīdzināmi vairāk. Abas platformas izmanto PnP tehnoloģiju, atļaujot automātisku draiveru instalāciju un konfigurešanu. Tikai Apple aizmirst piebilst, ka ir neskaitāmi daudz ierīču, ko Mac vienkārši neatbalsta. Mac neatpazīst lielu skaitu printeru, skeneru un modēmu. Jā, Mac īpašniekiem nav jānodarbojas ar draiveru medīšanu, jo nav jau daudz ko medīt. Tad ļaujiet padomāt, kas īsti ir labāk?

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us