Interjera plāns pašu spēkiem

[b]Sākusies mājokļu kosmētiskā remonta un interjera pārkārtojumu sezona. Iespējams, kāds no www.datuve.lv lasītājiem pat plāno nojaukt dzīvoklī vai mājā starpsienu. Nav jēgas censties konservatīvajiem radiniekiem ar apgrauzta zīmuļa un saburzītas papīra lapiņas palīdzību ieskaidrot atvērtā plānojuma priekšrocības, ja programmatūras ražotāji piedāvā pietiekami ilgu laiku bez maksas lietot savus jaunākos interjera plānošanas rīkus.[/b]


[b]SmartDraw[/b]

[img]/images/upload/smartdraw_1.jpg[/img]
[q][url=http://www.smartdraw.com/downloads/]SmartDraw Free Trial[/url][/q]
[url=http://www.smartdraw.com]SmartDraw[/url] ir nozares līderis. Veiksmes atslēga – ne jau visiem lietotājiem objektīvi nepieciešamas profesionālās datorgrafikas programmas. 90% no darba interjeru plānošanā notiek uzmetumu un skiču līmenī. Programmprodukts, kurš dod iespēju strādāt ātri, blefot stilīgi un neprasa pamatīgu sagatavotību, vienmēr būs populārāks. Apdzīvojamās platības plānošana ir tikai viena no [url=http://www.smartdraw.com]SmartDraw[/url] vides iespējām – nedaudz piepūloties, var radīt ļoti komplicētus projektus. Taču inženierkomunikāciju un rūpniecisko platību projektēšana parastu lietotāju, protams, neinteresē. Bezmaksas izmēģinājuma periodā iespējams pabeigt vismaz vienu pilnvērtīgu mājas vai dzīvokļa grīdas plānu.

Lai cik izslavēts un lietotājiem saprotams būtu šis produkts, dažas dīvainības tomēr atklājās. Piemēram, intuitīvā līmenī nebija atrodams vektorobjektu rotācijas rīks. Datorgrafikas programmu lietojamība lielā mērā atkarīga tieši no to piemērotības cilvēka uztveres īpatnībām, no rīku un funkciju [i]cilvēcīga[/i] izvietojuma. Uzziņai – [i]Adobe[/i] savlaik uzvarēja [i]Corel[/i], pateicoties iesācējiem saprotamākam interfeisam. Atgriežoties pie [url=http://www.smartdraw.com]SmartDraw[/url] – ierobežotā laikā, kurš bija atvēlēts mājas apdzīvojamās platības plāna radīšanai, bija ļoti nepatīkami bakstīties ap kamīnu, dīvānu un durvju vektorobjektiem, kurus nebija iespējams ar vienu peles klikšķi pagriezt par 90 grādiem. Prezentējot radiniekam vai klientam plānotās interjera izmaiņas vai jaunbūves grīdas plāna skici, būtu ļoti grūti paskaidrot, ka kamīna mute telpā nepareizi orientēta datorprogrammas izstrādātāju nevis interjera dizainera neizdarības dēļ. Ja vektorobjektu rotācijas rīks [url=http://www.smartdraw.com]SmartDraw[/url] vidē tomēr ir, tad kāpēc tas nav viegli atrodams?


[b]ConceptDraw[/b]

[img]/images/upload/conceptdraw_2.jpg[/img]
[q][url=http://www.conceptdraw.com/scripts/resources/dwndtrial_cd.php]ConceptDraw Free Trial[/url][/q]
Vēl viens jaudīgs biznesa datorgrafikas radīšanas rīks. [url=http://www.conceptdraw.com]ConceptDraw[/url] izstrādātāji rūpējas arī par [i]Apple[/i] lietotāju vajadzībām (lasi – tērē mārketinga budžetu), tāpēc [i]Windows[/i] pasaulē šis produkts nav tik populārs kā iepriekš aprakstītais. Protams, arī [url=http://www.conceptdraw.com]ConceptDraw[/url] vidē grīdas plānu zīmēšana ir tikai viena no daudzajām iespējām. Šo darbarīku var izmantot, piemēram, projektu vadītāji, kuriem jātaisa klientiem un kolēģiem saprotamas un pieņemamas atskaites.

Lietot [url=http://www.conceptdraw.com]ConceptDraw[/url] bija pat nedaudz ērtāk nekā [url=http://www.smartdraw.com]SmartDraw[/url]. Taču iesācējam tas neliktos viegli apgūstams un lietojams – pārāk daudz specifisku funkciju un rīku. Protams, ja pirmajās piecās minūtēs nemēģina tēlot ekspertu un godprātīgi paliek [i]drag and drop[/i] līmenī, lietošanas komforts un vizuāli pieņemams rezultāts garantēts. Vismaz vektorobjektu rotācija nesagādāja nekādas problēmas.


[b]Google SketchUp[/b]

[img]/images/upload/google_draw.jpg[/img]
[q][url=http://dl.google.com/sketchup/GoogleSketchUpWEN.exe]Free SketchUp Download[/url][/q]
[url=http://sketchup.google.com]SketchUp[/url] interfeiss ir vienkāršots, intuitīvs. Kā īlens no maisa rēgojas Google centieni apvienot milzīgu lietotāju skaitu vēl vienā adiktīvā komūnā. Ziepju trauku operatori nav fotogrāfi, bet [url=http://sketchup.google.com]SketchUp[/url] lietotāji nav dizaineri – ar šo konstatāciju nāksies samierināties. Pirmais un galvenais [url=http://sketchup.google.com]SketchUp[/url] komūnas mārketinga mehānisma zobrats – iespēja dalīties ar saviem gatavajiem modeļiem un lejuplādēt citu komūnas dalībnieku radītos modeļus.

Taču [url=http://sketchup.google.com]SketchUp[/url] ir 3D ģenerators nevis grīdas plānu zīmēšanas rīks. Kāpēc tas [i]iegrūsts[/i] vienā kategorijā ar [url=http://www.smartdraw.com]SmartDraw[/url] un [url=http://www.conceptdraw.com]ConceptDraw[/url]? Atbilde slēpjas [url=http://sketchup.google.com]SketchUp[/url] vienkāršībā. Ar to var radīt gan grīdas plānus (skats no augšas), gan arī diezgan sakarīgus 3D modeļus. Lai uzskicētu vienkāršas interjera dizaina vai arhitektūras idejas, vairs nav jātērē laiks profesionālās [url=http://en.wikipedia.org/wiki/AutoCAD]CAD[/url] pasaules džungļos. Protams, arī pirms [url=http://sketchup.google.com]SketchUp[/url] bija vidusmēra lietotājam saprotami 3D grafikas ģeneratori, taču tiem nepiemita tik izteiktas lietotāju komūnas pazīmes.

[url=http://sketchup.google.com]SketchUp[/url] lietojamībā atklājās vismaz viena dīvainība, kura var atbaidīt potenciālos fanus – pamatīgi jānopūlas, lai pareizi iezīmētu vertikālās sienas. Protams, jau pēc dažām niekošanās un spēlēšanās minūtēm tas izdodas, taču pat šajā neilgajā laikā [i]Google[/i] labumos vīlies lietotājs var arī aiziet uz neatgriešanos. Nav nekāds noslēpums, ka datorgrafikas programmrīku apgūšana izraisa pamatīgu stresu, jo liek apvienot radošo, iracionālo domāšanu ar matemātisku pieeju.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us