Ievads Ubuntu pasaulē – Ubuntu grāmata latviski

Iznākusi un pieejama lejupielādei [url=http://linux.edu.lv/index.php?name=Downloads&file=details&id=71]neliela grāmatiņa[/url] latviešu valodā, kas 29 lappusēs piedāvā ieskatu Ubuntu Linux vidē. Grāmatā ar praktiskiem piemēriem ir parādīts, kā uzstādīt un noskaņot [url=http://ubuntu.lv/]Ubuntu[/url] darbam. Grāmatā ir apskatītas lietas, kas varētu interesēt un likties noderīgas ikvienam, kas ir mēģinājis vai mēģina Ubuntu Linux.

Grāmatas ievadā ir izskaidrota atvērtā koda filozofija, kā arī Linux un Ubuntu vēsture. Tālāk ir aprakstīts, kā droši un nezaudējot datus uzstādīt Ubuntu paralēli esošai Windows operētājsistēmai. Pēc tam seko iepazīšanās ar Ubuntu programmām, to iespējām un sistēmas noskaņošanas rīkiem un to iespējām. Bez programmu un to iespēju aprakstiem, grāmatā ir arī noderīgi padomi un saites uz informācijas avotiem internetā, kuros var iegūt papildu informāciju par Ubuntu.

Sākotnēji grāmata tika veidota iespiešanai, bet laika gaitā pārvērtās par elektronisku grāmatu, kas paredzēta kā lietotāju atbalsta materiāls izplatīšanai kopā ar A/S Capital datoriem, kas aprīkoti ar Ubuntu Linux operētājsistēmu. Darbs pie pirmās grāmatas versijas sākās pagājušā gada vasarā, bet vēlāk apstājās un puspabeigtā grāmata plašāk izplatīta netika. Šī gada vasarā darbs atsākās, un iepriekšējā grāmatas versija tika atjaunota, lai atbilstu jaunajai Ubuntu Feisty 7.04 versijai.

Ņemot vērā strauji augošo Ubuntu lietotāju skaitu, šī grāmata ir noderīgs informācijas avots, kas var atvieglot pirmos soļus brīvās programmatūras virzienā. Ubuntu, līdzīgi kā Firefox interneta pārlūks un OpenOffice.org biroja programmatūras pakete, ir viens no spilgtiem [url=http://atveries.lv/windows/]brīvo programmu[/url] piemēriem. Brīvās programmas to lietotājiem ir bez maksas pieejamas internetā.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us