Google Squared

Tradicionālie interneta meklētāji jums norāda uz dažādām mājas lapām, kas varētu saturēt informāciju par jūsu meklēto vārdu vai frāzi. Bet kā ir tad, ja vēlaties iegūt aktuālus un konkrētus faktus vai uzskaitījumu? [url=http://www.google.com/squared]Google Squared[/url] ir Google meklētāja rīks, kas sameklē konkrētu informāciju un parāda jums to organizētā veidā.

Google Squared ir noderīgs tad, kad jūs meklējat informāciju par tēmu ,kurā varētu būt daudz faktu, skaitļu, datumu. Tad šis rīks izveido tabulu ar attiecīgajiem virsrakstiem, aktuālajiem statistiskajiem datiem un precīzas adreses, kur par to vairāk izlasīt.

Par piemēru pieņemsim, ka jūs vēlaties uzzināt par populārākajām filmām pasaulē, vienkārši ierakstiet Google Squared logā „Top movies” un izklikšķiniet „square it”. Jums automātiski parādīsies tabula ar filmu nosaukumiem, attēliem, aprakstiem, režisoriem, gadiem utt. Tikpat labi jūs varat meklēt augļus, māksliniekus, automašīnu ražotājus, aktierus, dziedātājus, valstis, būtībā jebko, bet jāatceras, ka nevarēs tur atrast pārāk specifiskus terminus. Jūs varat pievienot arī paši savu kolonnu un Google centīsies piemeklēt tai vajadzīgo informāciju.

[img]/images/upload/20100307142839.jpg[/img]

Lai sākotnēji labāk izprastu šo rīku(kurš Google produktu sarakstā nebūt nav jaunums, bet diemžēl nav ieguvis pārāk lielu popularitāti), tā sākuma lapā ir redzami daži meklētākie vārdi vai vārdu savienojumi, par kuriem informācija ir glīti izkārtota tabulas veidā.

Informāciju Google meklē no dažādām mājas lapām, kas pēc Google algoritmiem tiek izvēlētas kā uzticamākās. Protams, jārēķinās, ka šis rīks tiek vadīts ar algoritmu palīdzību un otrā galā nesēž neviens gudrs onkulītis, tāpēc dažkārt Google var neatrast jūsu pieprasīto informāciju vai parādīt neatbilstīgus datus, tādēļ vajag mazliet paeksperimentēt, lai labāk ar to iepazītos un saprastu kā meklēt pareizāk un precīzāk. Dažkārt gan Google nav pārliecināts par atrasto datu pareizumu vai arī tam ir vairāki iespējamie varianti, tādā gadījumā attiecīgajā lodziņā tiek piedāvāta iespēja izvēlēties par labāko variantu.

Jums ir arī iespēja pašiem izveidot savas tabulas un informāciju kopsavilkumus un saglabāt to savā Google kontā vai dalīties ar citiem šajā informācijā. Tāpat ir iespējams šos iegūtos meklējumu rezultātus Eksportēt uz Google dokumentiem vai CSV failiem.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us