Google pievieno revolucionāru VPN protokolu Android 12 OS

VPN

WireGuard izlaišana šī gada sākumā bija viens no pēdējā laika lielākajiem notikumiem VPN nozarē, un tagad Google nākamajai Android versijai ir pievienojuši šī jaunā protokola atbalstu.

WireGuard, kuru izveidoja informācijas drošības pētījumu un konsultāciju firma ‘Edge Security’, izmanto vismodernāko kriptogrāfiju, lai lietotājiem nodrošinātu augstākā līmeņa privātumu, drošību un ātrumu. Jaunais protokols ir ātrāks nekā esošie VPN protokoli. Tajā ir tikai 4000 koda rindu, salīdzinot ar OpenVPN 100 000 koda rindām, tādējādi atvieglojot pārskatīšanu un revīziju.

Tieši pēc protokola versijas 1.0.0 izlaišanas martā tas tika pievienots Linux Kernel un Linux 5.6 versijai. Tā kā Android pamatā arī ir Linux, ir tikai loģiski, ka Google vēlētos piesaistīt WireGuard atbalstu savai mobilajai operētājsistēmai.

WireGuard pievienošana Android

Ar katru jauno Android versiju Google izskata arī Linux Kernel jauninājumus, iekļaujot tajā Android kopienu interesējošos uzlabojumus. Tie ir pazīstami arī kā Android Common Kernels.

Jaunās Android versijas izlaišanas brīdī meklēšanas gigants Google atbalstīs vairākus Linux Kernel izlaidumus. Piemēram, Linux Kernel versijas 4.14 un 4.19 ir instalētas operētājsistēmā Android 11, savukārt versijas 4.19 un 5.4 tiks iekļautas operētājsistēmā Android 12. Mūsdienu vadošie Android viedtālruņi darbojas ar Linux Kernel 4.19, bet ar gaidāmo Android 12 izlaišanu jaunās ierīces darbosies ar Linux Kernel 5.4 versiju, kas ietver WireGuard atbalstu.

Nesen Android 12-5.4 versijai tika pievienotas vairākas jaunas Android Common Kernel saistības, un viena no šīm saistībām bija WireGuard VPN protokols. Linux Kernel izstrādātājs Gregs Kroahs-Hartmans paskaidroja, ka WireGuard būs pieejams operētājsistēmā Android 12 kā vienkāršs tīkla ierīces draiveris, sakot:

Šī apņemšanās īsteno WireGuard kā vienkāršu tīkla ierīces draiveri, kam var piekļūt parastajā RTNL veidā, ko izmanto virtuālā tīkla draiveri. Tas izmanto udp_tunnel API, GRO, GSO, NAPI un parasto tīkla apakšsistēmas API kopu.”

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us