Google Chrome ir gatavs nākamajam solim pret Firefox. Vai tas nostrādās?

Google Chrome ir moderni maza pārlūkprogramma, bet līdz pat šim brīdim tai nav īsti izdevies atstāt kādu iespaidu uz Mozillas Firefox popularitāti. Daļēji tas ir tādēļ, ka Google Chrome vēl joprojām darbojas tikai uz Windows, bet lielākoties vaina esot tajā, ka lietotājs nevar lietot paplašinājumus. Bet abas šīs vājās vietas drīzumā tikšot mainītas.

Google Chrome veidotāji esot jau apzinājuši Mac un Linux oficiālās versijas un ar jauno paplašinājumu galeriju lietotāji jau pavisam drīz varēs iepazīties. Ja Mac un Linux atbalsts visdrīzāk neveidos nekādas lielas izmaņas, tad paplašinājumi noteikti atstās ievērojamu iespaidu uz Google Chorme lietotāju skaitu.

Kad Google Chrome tiek salīdzināts ar citām pārlūkprogrammām, tas uzrāda ļoti labus rezultātus līdz nonāk pie paplašināšanās iespējām. Lietotāji ir tik ļoti pieraduši pie Firefox’s AdBlock Plus, ka tie nobīstas ieraugot uzlecošas reklāmas. Cilvēki ir pieraduši izmantot paplašinājumus, kas dod iespējas atvieglot viņu darbu internetā, piemēram, ērti mainot dažādus lietotājus ar dažādām parolēm. Rezultātā Firefox ir gandrīz katrā datorā, jo neviena cita pārlūkprogramma nespēj to, ko spēj Firefox. Kad šis faktors tiks izmainīts, cilvēki pāries uz Google Chrome.

[b]Vai tās ir sliktas ziņas Firefox’am?[/b]

Ne gluži, vismaz pagaidām nē, jo līdz tādam līmenim Google chrome vēl tālu un Mozillai ir gana laika izdomāt prettriecienu. Lielāki draudi pastāv 2 cietiem pārlūkiem – Safari un Opera. Safari daļēji ir drošībā pie Mac lietotājiem – pat, ja šis pārlūks būtu slikts (kāds tas nebūt nav), vairums cilvēku tomēr pieturas pie tās pārlūkprogrammas, kas nāk kopā ar operētājsistēmu, bet uz personālā datora Chrome ar paplašinājuma programmām būtu daudz pievilcīgāks nekā Apple tipiskais minimālisms.

Opera gan ir par ko satraukties, jo jau šobrīd tās popularitāte ir zemāka kā Chrome un Googles solītās paplašinājuma programmas Operas dzīvi vieglāku nepadarīs.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us