Glabājam paroles ar Password Agent

Kā zināms no iepriekšējiem Datuves rakstiem cilvēki nepievērš pietiekamu vērību paroļu drošībai sākot no paroļu izvēles un beidzot ar to glabāšanu. Zinu, daudziem viss jau zināms par šo tēmu, bet nu tomēr pārējiem nezinātājiem vērts palasīt. Ar paroļu aģentu var glabāt droši, cik nu tas ir iespējams, nosacīti n-tās paroles. Labākais no paroļu glabāšanas aģentiem ne tikai pēc manām domām (2005 PC World World Class award) ir [b]Password Agent[/b], lietojot šo rīku ir jāzina 1 galvenā parole (Master password), kura tiks prasīta palaižot aģentu. Loginus, paroles un ar to saistīto informāciju (kā e-pastus, hipersaites, komentārus) var glabāt vienā drošā failā (šifrēšanas metode [url=http://csrc.nist.gov/CryptoToolkit/aes/]AES/Rijndael encryption[/url] ar 256-bitu atslēgu).

Password Agent strādā ātri, atmiņu ēd maz un darbojās Windows versijās 9x/Me/NT4/2000/XP. Strādājot ar Password Agent, var izveidot folderu grupas ar apakšgrupām, kurās glabājās attiecīgie ieraksti. Veidojot kādu loginu var ģenerēt paroles ar atbilstošiem noteikumiem (paroles garums, cipari, lielie, mazie burti un pārējie simboli), kā arī uzstādīt paroles derīguma termiņu, piemēram, 15 simbolu gara parole – bXyDC3A3zFqleQP. Password Agent ir ērtas meklēšanas iespējas, un nemazāk svarīgas papildus iespējas kā automātiska rīka aizvēršanās, bloķēšanās pēc noteikta laika, automātiska saglabāšanās un bufera iztīrīšana, ērta ierakstu pievienošana/rediģēšana, failu importēšanas/eksportēšanas (HTML, CSV, XML formāti) un drukāšanas iespējas.

Password Agent Lite ir bezmaksas rīks, kas ļauj glabāt līdz 25 ierakstiem, Password Agent maksas versija 24,95$ pēc izstrādāju vārdiem var glabāt pietiekamu daudzumu ierakstu (personīgi man 129 ieraksti aizņem 16K lielu failu, 225 ieraksti – 25K). Neskatoties uz pēdējās versijas 2.3.3 pietiekami veco izlaiduma datumu 2004-08-30, Password Agent ir cienīga programma paroļu glabāšanai, kas sevi ir pierādījusi darbā ar savu stabilitāti un lielo drošības pakāpi jau ilgāku laiku. Jūs jau paši ziniet kādā veidā pilno versiju ar visām zālītēm var atrast.

Oficiāla mājas lapa: [url]http://www.moonsoftware.com/pwagent.asp[/url]
Password Agent Lite 2.3.3 bezmakas versija: [url=http://www.moonsoftware.com/getfile.asp?pwagent]Password_Agent_233.exe[/url]

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us