Flash spēļu anarhija

[b]Kamēr sekretāres pusdienlaikā dzenā pa datora ekrānu krāsainas bumbiņas vai neiedomājami drosmīgu, mazu sunīti, kurš rutinēti glābj bērnus no sliktā zinātnieka, aplūkosim pāris [i]Flash[/i] spēlītes, kuras tradicionāli domājošu personu padara nervozu.[/b]


[b]Faith Fighter[/b]

[img]/images/upload/buddha_vs_god.jpg[/img]
[q][url]http://www.molleindustria.org/faith-fighter[/url][/q]
Reliģija ir ļoti slidena tēma – viens un tas pats joks budistu sasmīdinās, bet radikālu musulmani padarīs par trakojošu briesmoni. Par laimi mēs dzīvojam brīvā sabiedrībā, kurā reliģija ir atdalīta no valsts, tāpēc nesaskaņas ticības jautājumos risinām spēlītēs un karikatūrās nevis kaujas laukā. Kāpēc nomētāt zemē ieraktas sievietes ar akmeņiem, ja var [i]salaist ragos[/i] visu šo nelietību vaininiekus? Jēzus Kristus un Muhameda kautiņā bija kaut kas banāls, tāpēc ieteicams sākt kaut vai ar Budas un Vecās derības Jahves absurdo mērošanos spēkiem. Dharmas ritenis pret zibeni un pērkonu!

Autori – [url]www.molleindustria.org/[/url], ir itāļu mākslinieku, dizaineru un programmētāju grupa, kura vēlas ļoti nopietni runāt par videospēļu un sociālās vides mijiedarbību. Rezultāts ir [i]Operation Pedopriest[/i], [i]McDonalds Videogame[/i], [i]Queer Power[/i] u.c. anarhijas paraugi.


[b][i]Game, game, game and again game[/i] or [i]belief systems ar small, clumsy rolling-type creatures[/i][/b]

[img]/images/upload/mspaint_style.jpg[/img]
[q][url]http://www.secrettechnology.com/gamegame/gamegame.html[/url][/q]
Izcili rezultāti literatūrā un vizuālajā mākslā rodas tikai tad, ja radošā darba autoru virza iekšēja nepieciešamība izteikties par kaut ko viņam ļoti svarīgu. Citiem vārdiem – māksla bez attieksmes ir konveijera darbs. [i]Flash[/i] spēlītes, izņemot ļoti retus gadījumus, tiek ražotas, vadoties pēc vecām, vienveidīgām klišejām. Ja tomēr rodas vēlēšanās peldēt pret straumi, izteikt savus uzskatus par visu, sākot ar patērētāja kultūru un beidzot ar monoteismu, un cīnīties pret glīti noformētas vienveidības diktatūru, pat [i]Microsoft Paint[/i] līmeņa datorgrafikas un bērnu zīmējumu juceklis var kļūt par spēcīgu izteiksmes līdzekli.


[b]Boxhead – The Zombie Wars[/b]

[img]/images/upload/boxhead_2.jpg[/img]
[img]/images/upload/boxhead_1.jpg[/img]
[q][url]http://www.crazymonkeygames.com/Boxhead-The-Zombie-Wars.html[/url][/q]
Sociālā izpratnē nedaudz miermīlīgāks piemērs, lai būtu jūtams kontrasts starp kultūras teroristiem, kuru viedokli pārstāv iepriekšminētās spēles, un komerciālo spēļu industriju. [i]Boxhead[/i] kastīšveida varoņu pasaulē spēlētāja naids tiek projicēts abstraktā vidē, kura nerada jautājumus par reālās dzīves nejēdzībām, tāpēc [i]Boxhead[/i] veiksmīgi piesaista reklāmas devējus. Grūti iedomāties, ka abi iepriekšējie piemēri varētu tikt ar tādu pašu sajūsmu uzņemti [i]naudas pelnīšanas mašīnā[/i]. Ja runājam par sižetu, [i]Boxhead[/i] rada riebumu vai patiku tikai sava žanra iespēju robežās, jo šī ir sabiedrības akceptēta, rediģēta, izklaidējoša vardarbība. Interesanta kaujas taktika un nekas vairāk


[b]The Dirty Punk Fuckin’ Anarchy Machine[/b]

[img]/images/upload/punk_music_generator.jpg[/img]
[q][url]http://www.funfreepages.com/games/the_dirty_punk_fuckin_anarchy_machine.php[/url][/q]
Ja nav vēlēšanās gudri spriedelēt par industrijas un neatkarīgo radošo apvienību antagonismu, niknumu var izgāzt ar dažiem akordiem, agresīvu ritmu un melodiskām atraugām. Jūsu vērtējumam – viens no labākajiem mūzikas ģeneratoriem.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us