Copy un Paste opcija reālajā dzīvē, izmantojot augmentēto realitāti

Šajā Cyril Diagne Twitter ierakstā redzama brīnišķīga demonstrācija tam, ka augmentētā realitāte (AR) var būt ideāls rīks, lai “nokopētu” reālu objektu un “ielīmētu” to digitālā dokumentā. Vienkārši jāraida savs tālrunis uz to, ko vēlaties nokopēt, un jāpārvelk tas uz darbvirsmas. Šādā variantā vairs nevajadzētu pārsūtīt attēlus pa e-pastu vai izgriezt priekšmetus ar Photoshop palīdzību. 

Šobrīd tas ir tikai izpētes prototips, bet, spriežot pēc atbildēm uz Diagne video, izskatās, ka dažas kompānijas jau strādā pie līdzīgas programmatūras izveides. Iespējams, ka tuvākajā laikā mobilajos tālruņos jau būs redzami šādi rīki.

Tas noteikti būtu jauks papildinājums vienīgajai AR lietojumprogrammai, kas, šķiet, ir kaut nedaudz praktiska – redzēt, kādas drēbes vai grims piestāv cilvēkiem vai kādas mēbeles iederas konkrētajā telpā. Un šis pilnībā apgriež ierasto AR paradigmu. Tā vietā, lai projicētu digitālos attēlus fiziskajā pasaulē, tas pārvērš fiziskos datus ciparu formātā.

Diagne paskaidro Twiter ierakstā, viņa AR Cut & Paste demonstrācijai ir divas galvenās darbības. Viens komponents atdala priekšplāna objektu no fona ar mašīnmācīšanās palīdzību, bet otrs nosaka, kurā punktā tālrunis norāda uz datora ekrānu. Diagne saka, ka objekta nokopēšanai nepieciešamas aptuveni 2.5 sekundes un četras sekundes, lai to ielīmētu. Paātrināt šo procesu nebūtu sarežģīti. Viņš savas programmas kodu ir ielicis arī GitHub vietnē, pieejamu katram interesentam, kurš vēlētos to uzlabot.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us