Biežāk uzdotie jautājumi par Google Chrome OS

Līdz ar Google Chrome operētājsistēmas prezentāciju uzradušies jauni viedokļi par jauno OS. Vieni apgalvo, ka tā būšot populāra, bet citi apgalvo, ka tā ir lemta neveiksmei. Cieni to vai ienīsti, bet tās esamību noliegt nevar. Kas tad ir Chrome OS? Ko ar to var darīt? Lūk, dažas atbildes.

Kas ir Google Chrome OS?
Google Chrome OS ir mākoni operējoša maza izmēra operētājsistēma, ar kuru pagājšnedēļ pirmo reizi mūs iepazīstināja Google.

Kā tā atšķiras no Windows 7?
Galvenā atšķirība ir tāda, ka Chrome OS ir paredzēta lietošanai tikai ar internetu, tas nozīmē, ka nebūs jāglabā dati vai jādarbina kāda programma pašā datorā, šīs funkcijas uzņemsies Google, izmantojot internetu.

Kādas priekšrocības tas sniedz?
Pateicoties mazajam izmēram un darbības principiem, Chrome OS iespējams startēt dažās sekundēs. Tas ir iemesls, kāpēc Google salīdzina Chrome OS startēšanu ar televizora ieslēgšanu. [i]Atliek nospiest pogu un tu jau dari savu lietu.[/i]
Drošība ir vēl viena šādas sistēmas priekšrocība. Vairs nebūs lokāli jāglabā dati vai jādarbina programmas, līdz ar to varbūtība saskarties ar kādu datorvīrusu ir ievērojami mazāka. Chrome OS neļaus veikt programmām nekādas izmaiņas savā sistēmā. Tāpat kritiskās OS daļas būs paredzētas tikai datu lasīšanai (read-only).

Cik daudz datu tiks uzglabāti lokāli?
Nedaudz. Lokāli tiks uzglabāti tikai sistēmas uzstādījumi, kā arī tie tiks šifrēti un sinhronizēti ar datu glabāšanas centru. Pēc Google skaidrotā, ja pat lietotājs pazaudēs savu sistēmu, tad iespējams iegādāties citu, atgūstot uzstādījumus dažu sekunžu laikā.

Vai būs iespējams strādāt nesaistē?
Tikai minimāli. Chrome OS pieejamas tikai mākonī esošās OS programmas, līdz ar to nesaistē OS būs ierobežota.

Kāda ir Chrome OS saskarsne?
Lielu pārsteigumu nav. Saskarsne ir tāda pati kā Chrome tīmekļa pārlūkam, bet OS programmas attēlojas cilnēs. Saukta par programmu izvēlni viena pastāvīga cilne attēlo jaunas un vērā ņemamas OS programmas.

Vai iespējams palaist man vajadzīgo programmu?
Tik ilgi kamēr programma darbosies standartiem atbilstošā tīmekļa pārlūkā būs iespējams to palaist. Kā, piemēram, Microsoft Office Live, kas ir Chrome OS noklusētā failu atvēršanas programma Excel dokumentiem.

Vai tas nozīmē, ka es nevarēšu uzstādīt citu tīmekļa pārlūku, piemēram, Firefox?
Jā, nevari. Chrome OS noklusētais tīmekļa pārlūks ir Chrome. Tu nevari uzstādīt Chrome OS citu programmatūru. Vienīgais ceļš kā to būtu iespējams apiet, ja Mozilla paņemtu Chrome OS kodu un izveidotu savu OS versiju, izmantojot Firefox.

Vai iespējams palaist Android programmas uz Chrome OS?
Nē, nav iespējams. Android paredzētās programmas nepieciešams lejupielādēt un uzstādīt operētājsistēmai, bet Chrome OS šādi nedarbojas.

Uz kāda tipa datoriem darbosies Chrome OS?
Chrome OS darbosies uz tīmekļu piezīmjdatoriem (netbook) un mobilajiem planšetdatoriem (mobile tablet), kuru sistēmas aparatūra būs samazināta līdz minimumam. Tiem nebūs liela aparatūras funkcionalitāte, izņemot USB un Wi-Fi. Google sadarbojoties ar aparatūras izstrādātājiem, tiks radīts atbalstāmais komponenšu saraksts. Pirmatnējās specifikācijās ietilpst SSD datu glabāšanas vienības un pilna izmēra klaviatūras.

Vai Chrome OS spēs aizvietot manu pašreizējo datoru?
Visticamāk, ka pilnībā nespēs, jo ir sarežģītas programmas, kas nav pieejamas mākonī. Tāpat ir sarežģītas ārējās ierīces par kuru atbalstu skaidrības nav.

Kad būs pieejami Chrome OS atbalstoši datori?
Chrome OS sistēmas sagaidāmas nākamā gada beigās.

Vai es varu izmēģināt Chrome OS jau tagad?
Jā, vari. Pirmstam gan vajadzēs uzstādīt virtuālo mašīnu, jo Chrome OS pagaidām nedarbojas gandrīz ne uz viena datora. Ja esi pietiekami drosmīgs, tad rīkojies pēc [url=http://datuve/raksts/3051/]pamācības[/url].

Chrome OS [url=http://www.pcworld.com/article/182628/google_chrome_os_visual_tour.html]ekrānšāviņi[/url]. Google [url=http://googleblog.blogspot.com/2009/11/releasing-chromium-os-open-source.html]oficiālais paziņojums[/url] par Chrome OS ar daudzām informatīvām saitēm.

Avoti – [url=http://itnews.com/operating-systems/11188/google-chrome-os-simple-faq]itnews.com[/url]

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us