Apgalvo ka ciparu apraide izmaksā dārgāk nekā analogā

Datuve.lv jau rakstīja par līderi ciparu apraides jomā Latvijā. Tagad Lattelecom kategoriski noraida TV komerckanālu LNT un TV3 apgalvojumus un netieši paustās spekulācijas par to, ka ciparu apraide izmaksā dārgāk nekā analogā, gluži pretēji – tā ir par 30% lētāka, nekā analogā apraide, turklāt ciparu signāls televīzijas skatīšanos nodrošinās 99% Latvijas teritorijas, kamēr analogais signāls atsevišķiem kanāliem šobrīd pieejams tikai 50% – 87% teritorijas.

Lattelecom komercdirektore Kerli Gabriloviča.norāda, ka analogā apraide, kas šobrīd pat nenodrošina 99% Latvijas teritorijas pārklājumu, proporcionāli ir ievērojami dārgāka par ciparu apraidi. Kā liecina LTV piemērs, izlemjot ar nākamā gada 1.martu pilnībā pāriet uz ciparu apraidi un atteikties no analogās apraides, LTV7 ietaupīs 300 000 Ls.

„Pašreizējā televīzijas komerckanālu svārstīšanās izlemt, vai palikt par bezmaksas kanālu vai kļūt par maksas kanālu, ir saistīta ar pašu raidorganizāciju finansiālo stāvokli, ko ietekmējusi ekonomiskā situācija un reklāmas tirgus kritums, nevis ar augstajiem tarifiem par ciparu apraidi. Lattelecom tarifi par apraidi ciparu formātā ir par 30% zemāki nekā par pašreizējo apraidi analogajā formātā, un ir nepatiesi to minēt kā iemeslu, lai kļūtu par maksas kanālu, jo arī līdz šim televīzijas kanāliem bija jāmaksā rēķins par sava signāla apraidi, un tā tas ir visā pasaulē,” uzsver K. Gabriloviča.

Viņa norāda, ka pašreizējā TV komerckanālu vilcināšanās pieņemt lēmumu par turpmāko biznesa modeli un spekulācijas ar nekorektiem argumentiem, ir maldinoša skatītājiem un valsts regulējošajām iestādēm.

„Es aicinātu komerckanālus nevis spekulēt ar cipariem, bet beidzot pieņemt lēmumu un skaidri pateikt, vai tie vēlas palikt par brīvi, bez maksas pieejamiem TV kanāliem vai arī vēlas iekasēt no skatītājiem naudu. Tas dos skaidrību gan skatītājiem, gan arī Lattelecom kā ciparu apraides nodrošinātājam,” uzsver K.Gabriloviča.

Viņa atgādina, ka iedzīvotājiem jebkurā gadījumā ir jāgatavojas pārmaiņām, lai turpinātu skatīties televīziju ar istabas vai jumta antenām. „Es aicinu iedzīvotājus neatlikt dekodera iegādi uz pēdējo brīdi un jau laikus gatavoties tam, ka analogais signāls visai drīz tiks izslēgts,” saka K.Gabriloviča.

Būtiskākais, ka līdz ar ciparu apraides ieviešanu paplašinās arī apraides teritorija – Lattelecom jau pēc mēneša nodrošinās ciparu signāla apraidi 99% Latvijas teritorijas, un Virszemes TV signālu varēs uztvert 99,9% iedzīvotāju. Tas nozīmē, ka arī teritorijās, kur cilvēkiem vispār tehniski līdz šim nebija iespēju uztvert TV signālu, līdz ar ciparu apraidi komerckanāli būs pieejami visiem iedzīvotājiem, nevis tikai daļai, kā tas ir tagad.

Informatīvais pielikums

Kā pieslēgt Lattecom Optisko internetu

Ja tu jau esi Lattelecom klients tu jebkurā laikā vari pieteikties Lattelecom Optiskā interneta pieslēgumam internetā (ja tava adrese atrodas Optiskā interneta pieslēgumu zonā) un papildināt savu interneta pieslēgumu no Lattelecom Mājas pieslēguma uz Lattelecom Optisko internetu.

Ja tu vēl neesi Lattelecom klients tu jebkurā brīdī vari pieteikties ātrākajam internetam Latvijā ar ātrumu līdz 500Mbit/s.

Pieteikties Lattelecom Optiskam internetam

Kā pieslēgt Lattelecom Interaktīvo televīziju

Ja tu jau esi Lattecom klients tu jebkurā laikā vari pieteikties Lattelecom Interaktīvās televīzijas pieslēgumam internetā un papildināt savu esošo pieslēgumu ar Lattelecom Interaktīvo televīziju un skatīties 67 populārākos TV kanālus.

Pieteikties Lattelecom Interaktīvai televīzijai

Šeit arī ir pieejama Lattelecom:

Interneta pieejamības pārbaude
Pēc telefona vai adreses

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us