Adobe laiž klajā ārkārtas atjauninājumu

adobe

Adobe (ADBE) ir izlaidusi klajā ārkārtas atjauninājumu priekš Flash Player, jo drošības pētnieki ir atklājuši kļūdu, kas spēj nodarīt kaitējumu lietotāja datoram – tādēļ kompānija aicina visus savus lietotājus atjaunināt programmatūru uz jaunāko versiju.

Datoru drošības firma Proofpoint ir viena no trim pētniekiem, kas cenšas noskaidrot problēmu, kas ransomware vīrusam ļauj nokļūt lietotāja datorā caur Flash Player. Ransomware vīrus parasti šifrē lietotāja failus un pieprasa samaksu, lai lietotājs tās varētu atgūt.

Jāpiemin, ka pēdējā laikā šis vīruss ir apņēmis gan slimnīcas sistēmas, gan dažādus kompānijas elektroierīces, kuriem nekas cits vien neatliek, kā samaksāt izvirzīto summu, lai atgūtu par tām kontroli.

Turklāt Adobe paziņoja, ka šī problēma lielākoties pastāv uz sistēmām, kas izmanto Windows 10 ar Flash Player versiju 20.0.0.306 vai vecāku. Tomēr Adobe neatklāja, cik daudz Flash Player lietotāji varētu būt inficējušies ar šo datora vīrusu, ņemot vērā, ka pasaulē Flash Player izmanto vairāk nekā 1 miljards datoru.

Flash Player ir ļoti populārs, kuru lielākoties izmanto, lai skatītos video, animācijas un citas multivides. Piedevām Flash spraudņi (plug-ins) priekš tīmekļa pārlūkprogrammas un operētājsistēmas ir pieejami bez maksas.

Šī nav pirmā reize, kad Adobe piedzīvo ko tādu. 2013.gadā kompānija piedzīvoja ļaunāko hakera uzbrukumu, kur hakeriem izdevās iegūt datus par gandrīz 3 miljonu lietotājiem.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us