Tesla nākamais projekts – saules paneļi elektriskajām mašīnām

Saules enerģijas izmantošana elektriskajos automobiļos vēl nav kļuvusi par ierastu praksi, bet Tesla gatavojas to mainīt, sākot ar Cybertruck elektrisko pikapu. Jau iepriekš ir diskutēts par saules enerģijas jumtiem Toyota Prius Prime elektriskajos automobiļos, bet problēma ir tāda, ka tie reti rada pietiekami daudz enerģijas, lai būtu tā vērti.

Piemēram, ir aprēķināts, ka Prius Prime saules baterijas varētu radīt pietiekami daudz enerģijas, lai dienas laikā nobrauktu aptuveni 3 papildus kilometrus. Bet, protams, tas ir arī atkarīgs no tā, kur braucējs atrodas un kur novieto automašīnu. Tomēr saules enerģijas tehnoloģija ir ievērojami uzlabojusies, un tā arvien vairāk sāk radīt lielāku jēgu. Ir pat tādi start-up uzņēmumi kā Sono Motors un Lightyear, kas izstrādā elektromobiļus, kurus galvenokārt darbina ar saules enerģiju.

Tesla vadītājs Elans Masks ir pētījis šo ideju jau gadiem ilgi. Viņš sacīja, ka 2017. gadā aicinājis savus Tesla inženierus pētīt, kā integrēt saules baterijas Model 3 automašīnā, taču viņi secināja, ka tolaik tas nav bijis izdevīgi. Tomēr pēc diviem gadiem lietas ir mainījušās. Pēc Cybertruck palaišanas Masks sacīja, ka Tesla jaunajam elektriskajam pikapam būs saules paneļu jumta iespēja, kas palielinās braukšanas diapazonu par 24 km dienā.


Tā ir pirmā reize, kad tiek apstiprināts, ka uz Tesla automašīnu jumtiem būs saules paneļi. Autobūvētāja mērķis ir 2021. gada beigās aprīkot Cybertruck ar šo opciju, un mēs sagaidām, ka līdz tam laikam būs pieejama sīkāka informācija par pikapa funkcijām un cenu.

Viena no saules enerģijas automobiļu problēmām ir tā, ka tiem ir labi jāizskatās ar saules baterijām uz jumta. Kompānija Tesla jau ir guvusi lielu pieredzi, panākot, ka saules baterijas izskatās labi uz Solarglass jumta dakstiņiem.

Iespējams, ka daži eksperti, kas strādā pie saules enerģijas jumta Solarglass izstrādes, tiks iesaistīti arī automašīnu saules paneļu dizaina izstrādē. Taču Solarglass nav vienīgā pieredze, kas noderēs jaunās funkcijas veidošanai. Tesla ir pieņēmusi darbā arī desmitiem inženieru, kuriem ir pieredze darbā ar saules enerģijas automobiļiem populārā “Solar Car Challenges” ietvaros. Tas ir konkurss, kas norisinās starp inženierzinātņu augstskolām, lai veicinātu saules enerģijas izmantošanu un attīstību.

Kad šī tehnoloģija tiks izstrādāta uz Cybertruck jumtiem, viņi iegūs lielāku pieredzi saistībā ar šo funkciju, un, tā kā saules baterijas efektivitāte uzlabojas, iespējams, ka Tesla sāks tos uzstādīt arī uz citiem elektriskajiem transportlīdzekļiem.

Nobeigumā jāsaka, ka iepriekš ir bijušas arī citas saules enerģijas jumta sistēmas uz automašīnām, bet tās ir bijušas vairāk uzmanības piesaistīšanai nekā reālam pielietojumam.  Domājams, ka Tesla ir lieliskā pozīcijā, lai paceltu šo funkciju jaunā līmenī.

Tomēr, ja jūs esat elektriskā auto īpašnieks un vēlaties darbināt savu elektromobili ar saules enerģiju, joprojām labākais risinājums ir to uzlādēt ar saules paneļiem, kas uzstādīti pie mājas.

Tomēr, tā kā elektriskie transportlīdzekļi kļūst izplatītāki, arvien vairāk cilvēku, kas dzīvo dzīvokļos, tos pērk. Saules enerģijas sistēma uz paša automobiļa viņiem varētu būt labs veids, kā vismaz daļēji darbināt savu automašīnu ar saules enerģiju. Tas ir arī potenciāli ļoti efektīvs līdzeklis lielākiem transportlīdzekļiem ar lielu virsmu, piemēram, Tesla Semi.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us