Tesla Model X var nozagt 90 sekundēs – video

Tesla Model X

Hakeris, izmantojot Bluetooth savienojumu, spējis pārrakstīt automašīnas atslēgas programmaparatūru, iegūt auto atslēgšanas kodu un izmantot to, lai dažu minūšu laikā nozagtu Tesla Model X automašīnu.

Beļģu drošības speciālists Lenerts Vouterss (Lennert Wouters) ir atklājis divas galvenās Tesla elektroauto ievainojamības. Pirmā ļauj laupītājam iekļūt Model X iekšpusē, izmantojot transportlīdzekļa identifikācijas numuru, kas parasti ir redzams uz automašīnas paneļa caur vējstiklu un ir viegli nolasāms no ārpuses.

Otrkārt, zaglim ir nepieciešams uz mirkli atrasties aptuveni 4.5 m attālumā no auto īpašnieka atslēgas. Tad ir nepieciešams izmantot aparatūru, kas Beļģu speciālistam izmaksāja aptuveni 300 ASV dolāru. Tā viegli ietilpst mugursomā un to var kontrolēt ar tālruņa palīdzību.

Tikai 90 sekundēs aparatūra var iegūt radio kodu, kas atbloķē īpašnieka Model X. Kad zaglis ir iekšā, vēl viena automašīnas vājība ļauj viņam pāris minūtēs sasaistīt savu atslēgu ar nozagto transportlīdzekli, iedarbināt to un braukt prom.

Šī ir vēl viena drošības ievainojamība, kas saistīta ar Tesla atslēgām, kas ļauj zagļiem piekļūt aizslēgtiem transportlīdzekļiem. Pagājušajā gadā parādījās dažādu drošības kameru materiāli, kuros redzams, kā zagļi ielaužas Tesla automašīnās, izmantojot ierīci ar garu antenu.

Vouterss jau augustā vērsās pie kompānijas, brīdinot par to, ka Tesla īpašniekiem, iespējams, nāksies saskarties ar šādām elektroauto zādzībām. Uzņēmums esot atbildējis, ka šonedēļ plāno sākt izlaist programmatūras atjauninājumu galvenajām automašīnu atslēgām – un, iespējams, arī atjauninājumu, lai novērstu vismaz vienu soli no šī jaunā atklātā uzbrukuma veida.

Kompānija atgādina, ka Model X īpašniekiem noteikti jāinstalē visi atjauninājumi, kurus Tesla tuvāko nedēļu laikā viņiem darīs pieejamus. Tādā veidā tiks novērsti nevēlami uzlaušanas riski.

Pa to laiku Beļģijas pētnieks saka, ka viņš ir bijis ļoti uzmanīgs, lai nepublicētu nevienu koda daļu vai neatklātu tehniskas detaļas, kas ļautu automašīnu zagļiem atklāt viņa trikus.

Saistītie raksti:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us