“Tesla” elektromobiļi ar automātisko parkošanās tehnoloģiju

tesla

Nesen kompānija paziņoja, ka “Tesla” elektriskajām automašīnām būs pieejama “autoparking” funkcija, kuru ir iespējams jau uzstādīt. Šī funkcija pamatīgi palutinās “Tesla” īpašniekus, jo automašīna spēs pati noparkoties stāvlaukumā – pat visšaurākajos nostūros. Bet tas vēl nav viss – autovadītājam nebūs obligāti jābūt mašīnā, viņš varēs vienkārši vērot visu procesu no malas: kā viņa auto bez neviena cilvēka pie stūres iebrauc garāžā vai izbrauc no tās.

“Tesla” izpilddirektors Īlons Maks (Elon Musk) apgalvo, ka šī funkcija ir liels solis ceļā uz automātiskajām automašīnām. Turklāt viņš izteicās, ka pēc diviem gadiem “Tesla” elektromobiļi paši atradīs savu saimnieku, lai arī kādā Amerikas Savienoto Valstu nostūrī viņš atrastos. Piemērs: “Tesla” elektromobiļa īpašnieks atrodas Ņujorkā, bet pats elektromobilis Losandželosā. Saimniekam tik atliek izsaukt savu automobili un tas bez problēmām mēros tālo ceļu līdz pat savam saimniekam, pie tam pa ceļam pats sevi spēs uzlādēt ar elektrību attiecīgajos punktos.

Protams, realitātē ir citādāk un ne velti Masks piebilda, ka “Tesla” elektromobiļiem ir nepieciešamas papildu kameras un radaru, lai process noritētu vēl sekmīgāk. Taču pie tā jau tiek strādāts – kompānija strādā pie īpašas aparatūras sistēmas, kas būs spējīga realizēt pilnīgu mašīnas automatizāciju.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us