Singapūrā izmēģinās pašvadāmas automašīnas, kuras varēs izmantot kā taksometru

[img] http://o.aolcdn.com/hss/storage/midas/f80a772d7e76705d36733936421007ff/201295126/singapore-mit-self-driving-car.jpg [/img]
Viena no lielākajām pašvadāmo automašīnu priekšrocībām ir tāda, ka nav nepieciešams personīgais transporta līdzeklis – tu vari to izmantot, kad vien rodas vajadzība pēc pārbrauciena.

Singapūrā testēs šādas idejas darbību realitātē. Sadarbojoties ar kompāniju MIT, jau nākamgad pilsēta vienā no savām apkaimēm piedāvās neatkarīgas automašīnas, lai noskaidrotu, cik veiksmīgi tās spēs novērst satiksmes sastrēgumus.

Vietējie iedzīvotāji varēs izmantot bezšoferu automašīnas gluži kā taksometru, lai nokļūtu līdz vajadzīgajam galamērķim – izsauc to un dodies uz lidostu vai dzelzceļa staciju, kad vien tas ir vajadzīgs, tādējādi „izņemot” savu privāto automašīnu no intensīvās satiksmes plūsmas. Tas ir sevišķi noderīgi tieši Singapūrai, kurā apdzīvotība sasniedz 19 tūkstošus 725 iedzīvotājus uz vienu kvadrātjūdzi un kurā tiek stingri rekomendēts izmantot sabiedrisko transportu.

Joprojām ir jāpārvar vairāki šķēršļi, lai varētu doties izbraukumā ar mašīnu bez apkalpes. MIT vēlas noskaidrot, kā velosipēdi un gājēji varētu ietekmēt automašīnas „uzvedību”. Kā arī, tām būs nepieciešamas līdz sīkumam precīzas satiksmes kartes, lai būtu droši, ka mašīnas neapstāsies nepareizā vietā vai arī neuztrieksies uz apmalēm, tādējādi radot draudus gājēju vai citu autovadītāju drošībai.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us