“OpenOffice.org” pavairojas — “LibreOffice” un “OpenOffice.org”

Iepazīstinot mūs ar “LibreOffice” un “The Document Foundation” zīmoliem, daļa “OpenOffice.org” izstrādātāju ir pametuši “Sun Microsystems”. Šāda notikumu attīstība notikusi pēc “Sun Microsystems” nonākšanas “Oracle” pārvaldībā. Šī gada sākumā “Sun Microsystems” iegādes process tika pilnībā pabeigts.

Izstrādātāji nepamet atvērtā koda ofisa programmatūras izstrādi, bet gan turpina to darīt zem cita zīmola. Tēlaini izsakoties, pūķim ir radusies otra galva. Tas ir iespējams, jo “OpenOffice.org” ir atvērtā koda programmatūra. “Oracle” pieder autortiesības uz “OpenOffice.org” kodu, taču tā ir licenzēta arī kā bezmaksas atvērtā koda programmatūra — tas “LibreOffice” izstrādātājiem dod tiesības labot un izplatīt kodu tālāk.

Neskatoties uz divu stabilu “OpenOffice.org” versiju laidieniem “Sun Microsystems” pārņemšanas procesa laikā, daļa izstrādes kopienas esot bijusi neapmierināta ar “Oracle” attieksmi. [i]Charles H. Schulz[/i], darbinieks izstrādē, sacījis, ka bijusi sajūta, ka “Oracle” pret kopienu izturās kā pret problēmu nevis risinājumu. Pret “LibreOffice” [i]Charles H. Schulz[/i] izturās kā pret oriģinālā projekta turpinājumu.

“LibreOffice” ir saņēmis arī citu uzņēmumu atbalstu, piemēram, “Google”, “Red Hat” un “Canonical” — “Canonical” iekļaus “LibreOffice” nākamajā “Ubuntu” versijā.

“OpenOffice.org” ir radusies pirms 10 gadiem. Tolaik to sauca par “StarOffice”, un to izveidoja vācu uzņēmums “StarDivision”. 1999. gadā “Sun Microsystems” iegādājās “StarDivision”, un balstoties uz “StarOffice”, klajā tika laista “OpenOffice.org”.

“LibreOffice” (tulk.”brīvs ofiss”) iespējams lejupielādēt no jaunās, [url=http://www.documentfoundation.org/]”The Document Foundation”[/url], mājaslapas.

[url=http://www.itnews.com/office-suites/23045/openofficeorg-developers-move-break-ties-oracle?page=0,0]itnews.com[/url]

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us