Microsoft Latvia aicina strādāt no jebkuras vietas

[b]Microsoft Latvia šogad pievienojas Microsoft iniciatīvai Eiropā un aicina ikvienu uzņēmumu arī Latvijā pievienoties akcijai „Strādā no jebkuras vietas!”, kas notiks šī gada 31. maijā.

Akcijas mērķis ir rosināt darba devējus izmēģināt elastīga darba stila būtību un iespējamos ieguvumus, atļaujot šajā dienā darbiniekiem strādāt no jebkuras sev ērtas vietas ārpus biroja, un pēc tam dalīties savā pieredzē ar citiem. [/b]

„Tehnoloģiju attīstība ir padarījusi iespējamu piekļuvi darbam nepieciešamajiem resursiem un informācijai jebkurā laikā un no jebkuras vietas. Tomēr elastīgs darba stils nozīmē arī pilnīgi jaunu uzņēmuma kultūru, kas balstīta uz uzticēšanos saviem darbiniekiem un darba rezultātu vērtēšanu pēc reāli paveiktā, nevis pēc fiziskas klātbūtnes birojā. Kopā ar mūsu partneriem aicinu ikvienu organizāciju jau laicīgi gatavoties un pievienoties šai akcijai 31.maijā,” saka Ēriks Eglītis, Microsoft Latvia vadītājs.

Mākoņskaiļošana šobrīd rada reālas izmaiņas darba stilā, veicinot produktivitāti, samazinot izmaksas un ļaujot IT darbiniekiem vairāk koncentrēties uz uzņēmuma misijai kritiskākiem jautājumiem. Papildus tas palīdz arī atgūt ekonomisko stabilitāti visā pasaulē. Lielākās informācijas tehnoloģiju nozares tirgus pētījumu aģentūras IDC jaunākajā pētījumā konstatēts, ka, pateicoties mākoņskaitļošanai, līdz 2015.gada beigām tiks radīti gandrīz 14 miljoni jaunu darbavietu visā pasaulē. Darbavietu skaita iespējamo pieaugumu konkrētā valstī ietekmē tādi faktori kā paredzētais ieguldījums IT, automatizācijas līmenis un darbaspēka daudzums.

Tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūras TNS Latvia izpētes dati liecina, ka Latvijas uzņēmumi ir gatavi elastīgam darba stilam. 2011.gada nogalē veiktajā Latvijas uzņēmumu īpašnieku, vadītāju un speciālistu aptaujā 54% no respondentiem atzīst, ka darbs kļūtu efektīvāks, ja darba informāciju, dokumentus un e-pastus būtu iespējams lietot ārpus biroja. Darba produktivitātei nozīmīga ir arī iespēja veidot datu rezerves kopijas (38%), uzņēmuma interneta lapas izveidošana (36%) un dokumentu koplietošanas iespēja (32%).

Interesanti, ka iespēju piekļūt sev nepieciešamajai informācijai ārpus darbavietas augstu novērtē visas respondentu grupas – uzņēmumu īpašnieki, vadītāji un speciālisti. Savukārt dokumentu koplietošanas iespēju un kopīgu darba laika plānošanas iespēju izteikti augstu vērtē tieši uzņēmuma speciālisti. 82% uzņēmuma speciālistu (tikai 32% visu respondentu kopā) uzskata, ka dokumentu koplietošanas iespēja būtu ļoti noderīga darba produktivitātes kāpināšanai. Arī kopīgu kalendāru un laika plānošanas iespēju uzņēmumu speciālisti kā noderīgu atzīmē 2,5 reizes biežāk, nekā visi respondenti kopā (attiecīgi 38% un 15%).

Kā galvenais šķērslis, kas kavē uzņēmumos ieviest efektīvu programmnodrošinājumu, tiek norādīts līdzekļu trūkums – 48% respondentu norāda, ka nav naudas jaunāko programmatūras versiju iegādei. 19% biznesa pārstāvju atzīmē, ka trūkst informācijas par iespējām efektivizēt savu programmnodrošinājumu. Savukārt 28% aptaujāto norāda, ka viņu pārstāvētajā uzņēmumā ir efektīvs programmnodrošinājums. 29% no visiem respondentiem šķiet samērīgi investēt viena darbinieka darba programmnodrošinājumā līdz 5 latiem mēnesī, 26% no 5 līdz 10 latiem. 21 latu un vairāk par samērīgu summu uzskata 11% no aptaujātajiem.

„Tehnoloģiju attīstība jau šobrīd ikvienai organizācijai ļauj pāriet uz elastīgu darba stilu, praktiski bez jebkādām investīcijām, izmantojot mākonī bāzētus biroja produktivitātes risinājumus, piemēram, Office 365. Arī mēs, Microsoft Latvia, savā jaunajā birojā pavisam nesen esam ieviesuši elastīga darba koncepciju, kas ļauj iztikt ar mazāk darba vietu skaitu kā ir darbinieku (tostarp arī vadītājam nav noteikta darba vieta). Ikviens darbinieks var pats plānot savu darba laiku un vietu gan ārpus biroja, gan birojā. Darbiniekiem katru dienu iespējams izvēlēties, kādā telpā – atvērtā vai noslēgtā, profesionālā vai radošā – strādāt atkarībā no konkrētās dienas plāniem un uzdevumiem. Tikpat labi darbinieki var izvēlēties strādāt no mājām, no pludmales vai ceļā. Jūtu, kā tas rosina mūsu visu dinamismu, produktivitāti un radošumu,” stāsta Ēriks Eglītis.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us