Japāņi prezentējuši auto, kas darbojas ar ūdeni un pats ražo ūdeņradi

Viens no jautājumiem, kas cilvēci satrauc aizvien vairāk, ir degvielas cenu kāpums. Tiek meklētas dažādas alternatīvas – elektromobiļi un ar H2 darbināmas mašīnas. Kamēr pirmajiem ir ļoti dārga elektroenerģijas nodrošināšana (akumulatoru izmaksas), otro darbināšanai nepieciešama infrastruktūra (ūdeņraža uzpildes stacijas). Japāņi nākuši klajā ar savu risinājumu – ar ūdeni darbināms auto.

Uzlecošās saules zemes kompānija Genepax pagājušajā nedēļā prezentējuši mazizmēra auto, kura galvenais enerģijas avots ir ūdens, kuru auto esošās ierīces pārvērš par ūdeņradi. Atšķirībā no klasiskajām ūdeņraža mašīnām, šī savā bākā labprāt „uzņem” jebkura veida ūdeni un to pati pārveido par H2, tādējādi ļaujot izvairīties no augstām izmaksām, veidojot uzpildes stacijas, kā arī ļaujot saglabāt drošību pietiekami augstā līmenī.

Kā ziņo izstrādātāji, auto darbojas gan ar saldūdeni, gan sālsūdeni un netiek smādēts pat ūdens no peļķes Ar litru ūdens iespējams pārvietoties apmēram 80 kilometru attālumā. „Auto darbosies kamēr vien jums būs pudelīte ūdens,” skaidro Genepax vadītājs Kijoši Hirasava (Kiyoshi Hirasawa), „tai nav nepieciešams veidot infrastruktūru un uzlādēt baterijas, kas vajadzīgs elektromobiļu gadījumā.”

Kompānija jau patentējusi produktu, kas nosaukts par „Water Energy System”. Tā, atšķirībā no tipiskajiem ūdeņraža iegūšanas mehānismiem, ļauj ūdeni sašķelt H2 un O molekulās bez papildus enerģijas pievadīšanas. Šobrīd pašas ierīces cena ir ap 18,5 tūkstošiem ASV dolāru, bet, kad tā kļūs populāra, izmaksas varētu samazināties pat četras reizes.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us