Izsniedz Latvijā pirmo biodegvielas kvalitātes atbilstības sertifikātu

A/S Inspecta Latvia izsniedz pirmo biodegvielas kvalitātes atbilstības sertifikātu biodīzeļdegvielas ražotājam [url=http://mezrozite.lv/]SIA Mežrozīte[/url]. Tādējādi SIA Mežrozīte kļūst par pirmo nopietno biodegvielas ražošanas uzņēmumu Latvijā, kas iegūst šāda līmeņa kvalitātes novērtējumu.

Sertifikāts apliecina, ka SIA Mežrozīte ražotā biodīzeļdegviela, jeb taukskābju metilesteri (FAME) atbilst Eiropas standartam EN 14214 „Automobiļu degviela. Taukskābju metilesteri (FAME) dīzeļdzinējiem. Prasības un testēšanas metodes.”

Sertifikāta oficiāla izsniegšana notiks uzņēmumā „Mežrozīte” šī gada 5.oktobrī plkst. 13.00.

SIA Mežrozīte valdes priekšsēdētājs: Saņemtais sertifikāts pierāda SIA „Mežrozīte” spēju nodrošināt Latvijas lielākos degvielas tirgotājus, kā arī Ziemeļvalstu uzņēmumus ar augstas kvalitātes biodegvielu. Sertifikācija paaugstinās uzņēmuma atpazīstamību un iespējas darboties starptautiskajā tirgū.

SIA Mežrozīte ir viens no vadošajiem biodegvielas ražotājiem Latvijā, kas tirgū ir jau 5 gadus. Tā 2005.gadā uzsāka biodīzeļdegvielas rūpnīcas izveidošanu, 2006. gadā nododot ekspluatācijā rūpnīcas pirmo kārtu ar jaudu 8 000 m3 /gadā. 2008. gada novembrī tika pabeigta biodīzeļdegvielas rūpnīcas jaudas palielināšana līdz 40 000 m3 biodīzeļdegvielas gadā. Uzņēmumā strādā 22 darbinieki.

Starptautiskā industriālo iekārtu, produktu un darba vides inspicēšanas, testēšanas un sertificēšanas uzņēmuma A/S Inspecta Latvia vadītājs Pēteris Druķis: „Neatkarīgs trešās puses ekspertu vērtējums ir viens no būtiskākajiem aspektiem, kas apliecina preces un pakalpojuma vērtību un atbilstību šodienas prasībām. Esmu gandarīts, ka arī Latvijā ir uzņēmums, kura ražotās biodīzeļdegvielas atbilstību Eiropas normatīvo aktu prasībām var apliecināt starptautisks ekspertu uzņēmums Inspecta”.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us