Honda un Fisker prezentējuši gala versijas nākotnes elektromobiļiem

Teju vienlaicīgi auto pasaulē prezentēti divu nākamās paaudzes hibrīdauto fināla varianti, kas arī būs tie, kas nākotnē brauks pa ielām. Honda prezentējusi sava tūkstošgades ievadīšanas hibrīdauto – Insight – jauno versiju, savukārt Fisker vērtēšanai nodevuši savu sportisko sedanu Karma.

Lai arī viens no lielākajiem pasaules autošoviem Detroitā ir tikai pēc mēneša, Honda jau tagad publiksojusi kā oficiālos auto foto un tā specifikāciju.

Kā ziņo ražotājs, auto būs 1,3 litru benzīna dzinējs un „Integrated Motor Assist” hibrīdsistēma. Honda skaidro, ka ar šo auto būs iespējams sasniegt degvielas ekonomiju 5,6 litrus uz 100 km (vidēji). Šāds pats rādītājs ir šobrīd aktuālajam Honda Civic Hybrid, taču tas ne tuvu neaizsniedzas līdz, piemēram, VW Golf Blue Motion, kas patērē tikai 3,8 litrus uz 100 km. Tāpat jāatzīmē, ka liela daļa auto ar dīzeļdzinēju piedāvā līdzvērtīgu vai pat zemāku degvielas patēriņu.

[img]/images/upload/production_insight.jpg[/img]
Paredzams, ka Honda Insight cena būs zem 19 tūkstošiem ASV dolāru (Honda Civic Hybrid maksā vismaz 23,5 tūkstošus). Kompānija ik gadu plāno pārdot 200 tūkstošus jauno Insight.

Savukārt autoražotājs Fisker, kas strādā pie luksus versijas sporta auto Karma ar elektrodzinēju, prezentējuši tā gala versijas attēlus. Šobrīd pieejamā informācija liecina, ka auto maksimālais ātrums būs 200 km/h, savukārt 100 km/h tas sasniegs vien 5,8 sekundēs. Tiesa, ar elektrodzinēju auto spēj braukt vien 80 kilometru attālumā. Auto cena būs ap 87 tūkstošiem ASV dolāru, un tas diemžēl būs pieejams tikai 2010.gadā (tiesa, varbūt līdz tam laikam tehniskie parametri būs attīstīti nedaudz labāk).

[img]/images/upload/prod_fisker_karma_large_1_540x405.jpg[/img]

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us