Hibrīdauto tiks aprīktoti ar skaņas sistēmu gājēju brīdināšanai

Ar elektrodzinēju aprīkoto auto viena no lielākajām drošības bēdām ir to darbības skaļums – tas ir tik niecīgs, ka mazi bērni savas neuzmanības dēļ var pakļūt zem auto riteņiem (jo nav dzirdējuši tuvojošos mašīnu). Angļu Lotus izveidojuši skaņas ierīci, kas varētu tikt uzstādīta elektromobiļos un tādējādi radīt papildu drošību.

Dažādi hibrīdauto gūst aizvien lielāku popularitāti – tie ir dabai draudzīgāki un ekonomiskāki par lielu daļu klasiskā dzinēja auto. Tiesa, tiem joprojām ir divi mīnusi – mazais darbības rādiuss un nekādas skaņas radīšana. Kas vieniem ir ļoti patīkami, otriem var būt ļoti bīstami: cilvēkiem ar redzes problēmām, velosipēdistiem, maziem bērniem un citiem mazāk aizsargātajiem vai uzmanīgajiem auto klusums var būt par iemeslu notriekšanai. Viens no labākajiem piemēriem ir Toyota Prius – kad auto brauc ar mazu ātrumu, tas darbojas ar elektrodzinēju un praktiski nav dzirdams.

[img]/images/upload/lotushybridsound.jpg[/img]
ASV valdība jau lēmusi, ka visiem auto ir jābūt noteiktam minimālajam trokšņu līmenim; Lotus jau izstrādājuši Sound Synthesis – ierīci, kuras vienīgais uzdevums ir radīt skaņu, lai kājāmgājēji var dzirdēt auto. Tā sastāv no 300 vatu skaļruņa auto priekšā, akseleratora pedāļa sensora, pastiprinātāja un kontroliera. Pateicoties pedāļa sensoram, sistēma spēj radīt ne tikai monotonu skaņu, bet ko līdzīgu iekšdedzes dzinēja mainīgajiem toņiem pie dažādiem apgriezieniem. Brīdī, kad pieslēdzas auto benzīna vai dīzeļdegvielas dzinējs, sistēma automātiski atslēdzas.Tiek lēsts, ka drīzumā sistēma tiks uzstādīta visās Tesla Roadster un Honda hibrīdautomašīnās. Nav gan skaidrs vai šo skaļruni varēs modificēt pagalma ballīšu rīkošanai.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us