Ford izveido atslēgu MyKey, kas limitēs auto maksimālo ātrumu

Daudzi noteikti atceras gadījumu, kad BMW vadītājs [url=http://www.edmunds.com/insideline/do/Columns/articleId=124526]eksperimentēja ar jaudīga auto maksimālo ātrumu[/url]? Ford tehnoloģiju eksperti nākuši klajā ar ideju par MyKey ierīci – īpašu atslēgu, kuru vecāki varēs izsniegt savām atvasēm. Šī ierīce limitēs dažādas auto lietošanas iespējas, tai skaitā maksimālo ātrumu, un iespējams pasargās no nevienam nevajadzīgām avārijām.

Lai arī parasti tehnoloģijas un auto mēdzam sasaistīt ar dārgā gala transportlīdzekļiem un tās paredzētas ātruma iegūšanai, Ford izvēlējušies drošības „taciņu” – MyKey tehnoloģija būs pieejama visai demokrātiskajā un jauniešiem pieejamajā automobilī Ford Focus Coupe un tās galvenais uzdevums būs neļaut braucējam pārsniegt ātrumu, kas ir viens no daudzajiem avāriju cēloņiem.

Ford ziņo, ka tika veikts pētījums, kurā noskaidroja – 67 procentu jauniešu nav apmierināti, ka viņus kāds māca braukt kārtīgi vai pareizi. Tādēļ arī izveidota atslēga, kas vecākiem ļaus izvairīties no galvassāpēm – maksimālais braukšanas ātrums tiks limitēts līdz apmēram 120 kilometriem stundā, savukārt audiosistēmas skaļums līdz 44 procentiem no maksimāli iespējamā. Tāpat sistēma neļauj atslēgt vilkmes kontroli un brīdina par dažādu ātrumu sasniegšanu.

Maģiskā atslēga Ford modeļu līnijā ienāks 2010. gadā ar jau pieminēto Focus Coupe modeli, taču ātri vien to kā opciju varēs iegādāties teju jebkura Ford lietotājs.

[url=http://www.autoblog.com/2008/10/06/ford-introduces-limiting-mykey-for-worried-parents/]Avots[/url]

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us