Chrysler automobiļos jau nākamgad piedāvās bezvadu internetu

Šonedēļ drošības speciālisti, šausmās saķēruši galvas, noklausījās Chrysler jauno ideju – jau nākamajā gadā vairākus auto modeļus piedāvāt ar bezvadu internetu, kas integrēts automobilī. Nav noslēpums, amerikāņiem patīk būt tiešsaistē, taču internets automobilī pēc daudzu domām jau ir pārlieku liela izvirtība.

Kā papildus opcija jau 2009. gadā Chrysler mašīnās būs UConnect Web serviss. Ierīce darbosies 3G sakaru tīklā un internetu ņems no mobilo sakaru piedāvātāja, tā pat, kā to dara mobilais tālrunis vai klēpjdators. Ar jebkuru bezvadu tīkla ierīci varēs pievienoties šim tīklam un lietot internetu kā mājās. Pagaidām gan ir daudzas neskaidrības, piemēram, kura sakaru operatora piedāvājumu pieņems (tas visticamāk būs izvēlēts ar Chrysler „gādību”). Ražotājs lēš, ka lejupielādes maksimālais ātrums varētu būt 600 līdz 800 kbps, savukārt augšupielādes – 200 kbps. Ierīces cena sasniegs 500 ASV dolārus.

[img]/images/upload/chrysler-web-access.jpg[/img]
Nemitīgi pieaugošais tālruņu, datoru un citu mobilo ierīču skaits daudzus jau pieradinājis pie interneta un e-pasta pieejamības it visur – jau no šīs nedēļas American Airlines pasažieriem iespējams testēt bezvadu internetu iekšzemē lidojošajās lidmašīnās; šķiet, nu kārta pienākusi arī automobilim. Chrysler uzskata, ka auto pārvēršana par lielu interneta piekļuves staciju ir laba un noderīga ideja, kam piebalsojas arī daudzie amerikāņu sliņķi.

[img]/images/upload/Chrysler-300C.jpg[/img]
Pretēju viedokli pauduši saprātīgie un tie, kas rūpējas par drošu braukšanu: „Pietiek! Šī ir nopietna problēma. Mūsu auto kļūst par vēl vienu vietu, kur sazvanīties un saņemt e-pastus – tā ir nopietna drošības problēma,” uzmanību situācijai pievērš Russ Raders (Russ Rader), „Insurance Institute for Highway Safety” ārējo sakaru speciālists. Autoražotājs gan šo paziņojumu cenšas atspēkot – lai arī nav iespējams aizliegt vadītājam piekļut pie tīkla, internets esot domāts pasažieriem. Bet… Cik daudzus amerikāņus vienā auto (vienlaikus) esat redzējuši jūs?

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us