Braukšanas ieradumi, kas paildzina auto mūžu

Nekas šajā pasaulē nav mūžīgs un arī automašīnas nav izņēmums – gan jauni, gan lietoti vai mazlietoti auto ir pakļauti dažādiem nolietošanās procesiem. Šī iemesla dēļ visām automašīnām ar laiku ir jāveic tehniskā apkope un, kad tas nepieciešams, remonts. To, cik bieži un dārgi būs šie remonti, braucējs var ietekmēt pats, ievērojot dažus veselīgas braukšanas ieradumus.

Paātrinājums

Straujš paātrinājums ne tikai palielina degvielas patēriņu, bet arī rada papildu slodzi automašīnas piedziņas mezgliem. Uzsākot kustību no vietas, paātrinājums jāveic pakāpeniski. Tas samazinās pārkaršanas un pārlieku liela nodiluma iespēju dzinējā, pārnesumkārbā, diferenciāļos un riepās.

Mērens paātrinājums tāpat samazinās slodzi uz dzinēja un pārnesumkārbas stiprinājumiem, kuri ir atbildīgi par uz tiem radītās slodzes absorbēšanu. Uzsākot kustību no piebraucamā ceļa, pie zaļās gaismas vai sastrēgumā, tas jādara plūdeni.

Stūres rata griešana kustībā

Kad rodas nepieciešamība pagriezt automašīnas stūri, tas jādara, kad automašīna ir izkustējusies no vietas. Pat braucot ārā no stāvvietas vai veicot trīs punktu apgriešanos, stūres griešana, automašīnai atrodoties pat nelielā kustībā, samazinās slodzi uz stūres pastiprinātāja sistēmu kā arī novērsīs riepu nevienmērīgu dilšanu.

Iekļaušanās satiksmē

Sekojot kopējai satiksmes plūsmai un ceļa apstākļiem, ir iespējams paredzēt, kad sekos nepieciešamība veikt kārtējo manevru ar paātrinājumu, bremzējot vai apstājoties pilnībā. Šajos gadījumos nav nepieciešamība strauji bremzēt – ieteicams vienkārši atlaist gāzes pedāli un ļauj automašīnai samazināt gaitu pašai. Izmantojot bremzes pedāli pēc gaitas samazināšanas, iespējams novērst bremžu pārlieku uzkaršanu un nodilšanu, paildzinot to mūžu.

Apstāšanās, mainot gaitas virzienu

Braucot ārā no piebraucamā ceļa vai veicot trīs punktu apgriešanās manevru, nereti autovadītāji starp gaitas un atpakaļgaitas pārnesumiem pārslēdzas jau tad, kad automašīna joprojām ripo pretējā virzienā. Šādas darbības rada lieku slodzi uz automašīnas piedziņas mezgliem, sevišķi pārnesumkārbu, un paātrina tās komponenšu nolietošanos. Lietoti un mazlietoti auto ir sevišķi jutīgi pret šādu braukšanu, jo to pārnesumu kārbas jau ir uzkrājušas zināmu nodilumu. Šādā gadījumā, pirms braukšanas virziena nomaiņas jāizmanto bremzes, lai apstādinātu automašīnu pilnībā.

Bremzēšana, izmantojot dzinēju

Daudziem autovadītājiem, kuru spēkrati ir aprīkoti ar manuālajām pārnesumkārbām, šis var šķist pašsaprotami, taču arī daļa pusautomātisko un elektroautomobiļu pārnesumkārbu atļauj vismaz daļēju iespēju bremzēt, izmantojot dzinēja spēku. Ja ar gāzes pedāļa atlaišanu nepietiek, lai samazinātu automašīnas ātrumu, ieteicams pārslēgties zemākā pārnesumā, lai vēl vairāk samazinātu auto gaitas ātrumu.

Dzinēja bremzēšana ir sevišķi noderīga braucot lejup pa garāku nogāzi, jo bremžu ilgstoša izmantošana uzkarsē bremžu diskus kā arī paātrina bremžu disku un kluču nodilšanu.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us