Automašīnas, kas visretāk saskaras ar dzinēja darbības problēmām

visretāk sastopas ar dzinēja darbības problēmām

Ikviens vēlas uzticamu automašīnu. Amerikas Savienoto Valstu kompānija CarMD seko automobiļu diagnostikas pasaulei un katru gadu sastāda pārskatu par transportlīdzekļu darbību. Šogad pētījumā tiek aplūkotas problēmas, kas var izraisīt “Check Engine” (CE) gaismas parādīšanos panelī. Pētījumā Mitsubishi tika atzīts par labāko zīmolu, kad runa ir par lampiņas iedegšanos, kas signalizē par dzinēja darbības problēmām.

Check Engine — tas ir indikators, kas signalizē par dzinēja darbības problēmām vai traucējumiem tā pavadošajās sistēmās. Mūsdienīgākie automobiļi informē par kļūdām aizdedzes sistēmas darbībā un pārnesumu kārbā, dzinēja apgriezienu skaita izmaiņām noteiktā laika sprīdī vai par degvielas maisījuma sastāvu utt.

Uzticamākie auto

CarMD veiktajā pētījumā tika iekļautas automašīnas, kas ražotas no 1996. līdz 2020. gadam, un tika analizēti dzinēja darbības traucējumi. Pārbaudot 15,5 miljonus transportlīdzekļu, Mitsubishi tika atzīts kā auto, kam visretāk ir bijis nepieciešams remonts, kuru izraisījusi ar CE gaismas iedegšanos saistīta problēma. Otrajā vietā ierindojas Mercedes-Benz, bet tālāk seko Volkswagen un Ford.

Taču, kamēr Mitsubishi iegūst uzvaru visu autoražotāju vidū, 2018. gada Toyota Tacoma izpelnījās uzvaru kā konkrēts modelis, kas visretāk iededz CE gaismu. Otro vietu ieguva 2015. gada Honda CR-V, bet trešajā vietā ir cita Toyota – 2018. gada Camry. Konkrētu modeļu ziņā līderi ir arī Honda Accord, Hyundai Santa Fe, Nissan Rouge un Ford Explorer.

Turklāt pētījums izceļ Kia kā zīmolu ar viszemākajām vidējām izmaksām ar CE gaismas iedegšanos saistītam remontam, kas ir 322 ASV dolāri. Tas ir tikai par 11 dolāriem mazāk nekā Chrysler, bet Mazda automašīnas remonts, kas saistīts ar dzinēja darbības problēmām, vidēji izmaksā 339 ASV dolārus. Protams, jāpiezīmē, ka tās ir Amerikas autoservisu cenas, kas var atšķirties no Eiropas un Latvijas izmaksām.

Auto uzticamības noteikšana

Kādreiz automašīnas uzticamība tika vērtēta mehāniskajās neveiksmēs, taču progresīvās tehnoloģijas visu ir mainījušas. Datora darbība ar sensoriem, kas uzrauga un kontrolē mehāniskās sistēmas, noteikti uzlabo auto uzticamību un veiktspēju. Tomēr šīs sarežģītās sistēmas var izraisīt arī visdažādākās problēmas, kuru pirmais indikators būs Check Engine gaismas iedegšanās. Dažos gadījumos bojājumu ir iespējams novērst saviem spēkiem, bet var gadīties, ka problēmu varēs risināt tikai profesionālis.

Vienkārši to ignorējot, var rasties vēl lielākas problēmas, tostarp problēmas ar auto iedarbināšanu vai lielāks degvielas patēriņš. Īsāk sakot, nav ieteicams ignorēt “Check engine” gaismu, taču, ja braucat ar Mitsubishi, jūs, iespējams, to neredzēsiet tik bieži. 

Zemāk esošā avota saitē var apskatīt pilnu pārskatu.

Avots: CarMD

Saistītie raksti:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us