10 labākās automobiļu tehnoloģijas 2021. gadā

Mūsdienās automobiļu salonā atrodamās elektroniskās tehnoloģijas ir gandrīz tikpat svarīgas kā zem pārsega. Sākot no drošības un aizsardzības, līdz savienojamībai un komunikācijai. Tā kā automašīnas kļūst sarežģītākas, tas tiešā veidā ietekmē to, kā mēs mijiedarbojamies ar saviem transportlīdzekļiem.

Apskatīsim jaunākās un labākās automobiļu tehnoloģijas – dažas funkcijas atvieglo auto novietošanu stāvvietā, bet citas uztur savienojumu ar ārpasauli. Labākās tehniskās iespējas atvieglo dzīvi uz ceļa, nenovēršot vadītāja uzmanību.

10 labākās 2021. gada automobiļu jaunās tehnoloģijas

1. Uzlabotas vadītāja palīgsistēmas 

automobiļu tehnoloģijas 2021. gadā - uzlabotas vadītāja palīgsistēmas

Vairāki autoražotāji piedāvā tehnoloģijas, kas var ātri reaģēt uz bīstamību, mazināt vadītāja nogurumu un atvieglot braukšanu satiksmē. Tās pat novietos automašīnu stāvvietā jūsu vietā. Šīs sistēmas bieži ietilpst pamata komplektācijā, piemēram, Ford Co-Pilot360, Subaru EyeSight un Toyota Safety Sense, taču daudzas no tām ir arī atsevišķas izvēles iespējas. 

Ievērojamākās jaunās funkcijas ir, piemēram:
  • Adaptīvā kruīza kontrole: tur transportlīdzekli noteiktā ātrumā, bet palēnina vai paātrina gaitu, lai saglabātu drošu attālumu no priekšā braucošās automašīnas;
  • Braukšanas joslas maiņa: brīdina autovadītāju, par novirzīšanos no braukšanas joslas;
  • Joslas uzturēšana: izmanto automātisku stūrēšanu, lai jūsu automašīna atrastos joslā;
  • Aklās zonas brīdinājums: informē, kad vadītāja aklajā zonā atrodas automašīna;
  • Brīdinājums par tuvojošos auto: braucot atpakaļgaitā ārā no autostāvvietas vai piebraucamā ceļa, tas jums paziņos, vai no malām tuvojas kāds auto;
  • Atpakaļgaitas bremžu palīgsistēma: ja braucot atpakaļgaitā jūsu auto sajūt kādu priekšmetu, aizmugures bremžu palīgsistēma var apturēt jūsu automašīnu, lai izvairītos no sadursmes.

2. Automātiskās avārijas bremzes

automobiļu tehnoloģijas

Kad automašīna jūt, ka drīz būs sadursme, automātiskā avārijas bremzēšana (AEB – Automatic Emergency Braking) aktivizē automašīnas bremzes, pēc iespējas izvairoties vai samazinot negadījuma varbūtību. AEB parasti spēj reaģēt ātrāk nekā cilvēks. Ja jūs bremzējat, taču auto uzskata, ka jāapstājas ātrāk, AEB var arī bremzēt ar stiprāku spiedienu, nekā cilvēks šajā situācijā. Līdz 2022. gada 1. septembrim vismaz 20 autoražotāji ir apņēmušies AEB padarīt par standartu savās transportlīdzekļu līnijās.

3. Mobilās lietotnes/digitālā atslēga

automobiļu tehnoloģijas

Mobilie tālruņi ir svarīga mūsu dzīves sastāvdaļa, tāpēc ir tikai loģiski, ka autoražotāji arī vēlas izmantot viedtālruņu iespējas. Lielākā daļa autoražotāju piedāvā speciālas viedtālruņu lietotnes, taču dažas ir labākas par citām. Visattīstītākās ļauj attālināti aizslēgt un atslēgt durvis, pārbaudīt degvielas līmeni un riepu spiedienu un pat attālināti iedarbināt automašīnu – kas ir īpaši patīkami aukstā ziemas rītā. 

4. Pusaudžu vadītāju tehnoloģija

automobiļu tehnoloģijas

Pašlaik tikai viens uzņēmums piedāvā pusaudžu vadītāju komplektu – General Motors. Tas nozīmē, ka šī tehnoloģija ir pieejama dažās Chevrolet, GMC, Buick un Cadillac automašīnās. Pusaudžu autovadītāju režīms kalpo kā drošība jaunajiem autovadītājiem. Sistēma var paziņot, ja tiek pārsniegts noteikts ātrums, atspējot audio, ja netiek izmantotas drošības jostas, un var iestatīt skaļuma ierobežojumu audio sistēmā. Ir pat opcija, kas mašīnas īpašniekam paziņo, ja braukšanas laikā ir aktivizētas tādas drošības sistēmas kā ABS vai brīdinājums par frontālu sadursmi, kamēr pie stūres ir atradies jaunietis.

5. Brīdinājums par riteņbraucējiem

Braukt ar riteni pilsētā ir nemitīgs izaicinājums. Riteņbraucējiem ir jāuzmanās gan no stāvošām automašīnām, gan kustīgajiem transportlīdzekļiem. Funkcija, kas palīdz gan riteņbraucējiem, gan autovadītājiem, ir brīdinājums par tuvojošos riteņbraucēju vai auto. Tai tiek izmantoti aizmugurējie sensori, lai noteiktu, vai kāds tuvojas. Tas nodrošina, ka vadītājs neatvērs automašīnas durvis brīdī, kad tuvojas riteņbraucējs.

Šī brīdinājuma sistēma darbojas pat vairākas minūtes pēc motora izslēgšanas. Ja sensori redz tuvojošos velosipēdistu vai transportlīdzekli, tie brīdina vadītāju ar spilgtiem gaismas signāliem. Visprogresīvākās sistēmas fiziski aizslēdz durvis, lai tās netiktu atvērtas braucošā objekta ceļā.

6. Bezvadu viedtālruņu uzlāde un savienojamība

Bezvadu viedtālruņa savienojamības un uzlādes kombinācija ir pieejama vairāk modeļos nekā jebkad agrāk, taču tā biežāk ir sastopama augstākas klases un luksusa modeļos. Lētākos modeļos būs pieejama parastā bezvadu uzlāde. Šai sistēmai parasti tiek izmantots uzlādes panelis, uz kura novietot tālruni. Vienu no pazīstamākajiem veidiem sauc par Qi. To ir ātri un viegli iestatīt un lietot.

7. 360 grādu kamera

Lai gan aizmugurējie sensori un kameras palīdz izvairīties no sadursmēm, izbraucot atpakaļgaitā no stāvvietas vai piebraucamā ceļa, 360 grādu kamera var pārliecināties, ka, nenotiks sadursme, mēģinot novietot mašīnu stāvvietā. Tā var pasargāt jūsu automašīnu no skrāpējumiem un buktēm. Šī kamera ir lielisks palīgs, novietojot stāvēšanai lielāka izmēra transportlīdzekļus.

Kombinējot kameras katrā automašīnas malā, automašīnas displejā parādās virtuāls apkārtnes skats no augšas uz leju. Tas var parādīt jūsu garāžas sānus vai to, vai atrodaties starp stāvvietas līnijām. Tas var arī sniegt nenovērtējamu palīdzību, novietojot automašīnu stāvēšanai paralēli.

8. Video atpakaļskata spogulis

automobiļu tehnoloģijas

Vai jums kādreiz ir nācies braukt ar tik pārkrāmētu mašīnu, ka atpakaļskata spogulim vairs gluži nav pielietojuma? Atpakaļskata spoguļa video tehnoloģijā tiek izmantota aizmugurē uzstādīta kamera, lai parādītu, skatu, kas paveras aiz automašīnas. Šāda veida atpakaļskata spoguļi ir tāda paša izskata un izmēra, kā tradicionālie, taču, kad vēlaties to izmantot, varat pārslēgties starp spoguļa skatu vai video iestatījumu.

9. Nozagta transportlīdzekļa izsekošanas programmatūra

Katru gadu tiek nozagts tūkstošiem automobiļu, taču tos arī nereti izdodas atgūt. Šis procents ir ievērojami pieaudzis – liela daļa nopelnu ir novatoriskai iebūvētai tehnoloģijai, kas ļauj tās vieglāk atrast.

Šī tehnoloģija ir pieejama, piemēram, Subaru Starlink, Kia UVO, Hyundai Blue Link un GM OnStar. 

10. Aklās zonas skata monitors

Daudziem autovadītājiem patīk ideja par viegli pārskatāmu ekrānu, kas parāda, kas atrodas abās automašīnas pusēs, kad gatavojaties mainīt joslu. Video balstītais aklās zonas skata monitors izmanto nelielu kameru abās automašīnas pusēs, lai parādītu, kāda ir blakus joslā esošā satiksme. Šie brīdinājumi var palīdzēt novērst sadursmi ar citu braucošu automašīnu, motociklu vai velosipēdu. Šai tehnoloģijai ir dažādas versijas, taču labākie ir viegli pārskatāmi displeji panelī, piemēram, Genesis, Kia un Hyundai transportlīdzekļos.

Saistītie raksti:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

3 Responses

  1. Braukšanas joslas maiņa un Joslas uzturēšana ir visstulbākās features. Vienmēr to izslēdzu. Pīkstina visu laiku vajag-nevajag un pagriež stūri bīstami. Nepatīkama sajūta.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us