Ikdienā lietotie viedtālruņi var ne tikai zināt, kuras lapas mēs apmeklējam visbiežāk, kādu informāciju meklējam, bet tie arī pastāvīgi izseko mūsu atrašanās vietu.
„Google Timeline“ (latv. “Google laika skala”) rīka ģenerētajā pārskatā katrs var apskatīties detalizētu maršruta atskaiti – kur biji noteiktā laikā un kur devies tālāk, to, cik ilgi katrā vietā pavadīji, un pat transportlīdzekli, kuru izmantoji, lai tur nokļūtu. Ja tevi uztrauc fakts, ka Google uzkrāj šādu informāciju, vari mēģināt palielināt savu privātumu.
Google tevi izseko ik uz soļa
Google Timeline rīks fiksē visas tavas atrašanās vietas, un sagatavotajā atskaitē var redzēt ļoti detalizētu visu apmeklēto vietu vēsturi, apmeklētākās vietas vai adreses, kādus maršrutus izvēlies visbiežāk.
Piemēram, izvēloties konkrētu dienu, vari redzēt, cikos izgāji no mājām, ar kādu transportlīdzekli brauci, kur pa ceļam apstājies, uz kuru tirdzniecības centru devies, kuru veikalu tajā apmeklēji un cik ilgi tur pavadīji. Rīks šādus datus var uzkrāt pat vairākus gadus.
Runā, ka šim rīkam ir arī savs labums: piemēram, tas var nosūtīt atgādinājumu, tiklīdz apmeklē noteiktu vietu, kā arī piedāvāt ātrāku un ērtāku maršrutu, parādīt, kuras vietas apmeklē visbiežāk.
Saskaņā ar Google teikto, šī informācija ir privāta un to vari redzēt tikai tu, tāpēc nebūtu jāuztraucas par datu konfidencialitāti.
Kā skatīt Google laika skalas pārskatus?
Ikviens var izmantot šo rīku, un pārskatīt to Google Maps vietnē datorā vai Google Maps lietotnē savā tālrunī.
- Lai skatītu uzkrāto datu apkopojumu viedtālrunī, atver lietotni Google Maps, pēc tam uzspied uz sava profila attēla vai ikonas augšējā labajā stūrī un atlasi “Your timeline” (“Jūsu laika skala”).
- Datorā to pašu var izdarīt, atverot maps.google.com un kreisajā pusē augšā noklikšķinot uz trīs svītriņām, un atlasot “Your timeline”. Pēc šo darbību veikšanas varēsi redzēt visus savus maršrutus, to ilgumu un pa ceļam apmeklētos objektus.
Kā atspējot Google Timeline rīku?
Ikviens var viegli pārvaldīt iestatījumus un izvēlēties, kādus datus mēs vēlamies atklāt, vai arī pilnībā atspējot šo rīku.
Ja vēlies izslēgt šo funkciju, vispirms savā ierīcē atver Google lietotni. Pēc tam uzspied uz sava fotoattēla vai profila ikonas un atlasi “Manage your Google Account” (“Pārvaldīt Google kontu”), pēc tam noklikšķini uz “Pārvaldīt datus un konfidencialitāti”. Tur redzēsi rindu “Atrašanās vietu vēsture”, uzspied uz tās un izvēlies opciju “Izslēgt”. Tad atvērsies logs ar brīdinājumiem, ritiniet uz leju un nospied “Pauze”.
Google norāda, ka veicot šīs darbības, ierīce vairs neievāks datus par pārvietošanās vēsturi, taču esot jāņem vērā, ka, atspējojot šo funkciju, Google vairs nepiedāvās ieteikumus un tā varot palaist garām padomus, kas var padarīt braucienus vieglākus.
BET!!
Rakstot šo, atklāju, ka manā tālrunī šī funkcija ir izslēgta jau kopš 2018. gada, BET interesanti ir tas, ka tāpat varēju atrast precīzu informāciju par burtiski katru dienu – precīzus kartē iezīmētus maršrutus, kurus nostaigāju katru dienu, mēnešu apskatus, par noietajiem kilometriem, nobrauktajiem attālumiem, to, cik stundas ir pavadītas iepērkoties vai sportojot, kā arī precīzas vietas, kur ikdienā iegriežos.
Tāpēc spriediet paši, cik uzticami ir šie iestatījumi.
Ko darīt, ja trūkst vietas Google krātuvē
- Huawei Watch Ultimate – viedpulkstenis piedzīvojumu kārotājiem un drosminiekiem
- Kuru vēršanas pusi izvēlēties ārdurvīm?
- Dīvainākās kazino spēles un likumi, kurus jūs nezinājāt
- Vienkārši un ātri: 5 funkcijas, ko var ieslēgt vai izslēgt savā Android tālrunī, lai akumulators darbotos pēc iespējas ilgāk
- Elektriskais skrejritenis: kā izvēlēties piemērotāko modeli?
One Response
Man mobilajā gogles konta nav, internets visu laiku atslēgts, GPS arī visu laiku izslēgts. Vai gogle var arī mani izsekot?