Divdesmit pirmā gadsimta ikdiena nav iedomājama bez viedtālruņa. Tiek lēsts, ka šobrīd pasaulē ir 6,4 miljardi mobilo viedtālruņu lietotāju, kas ir vairāk kā 80% visas pasaules iedzīvotāju.
Paturot prātā, ka pamatfunkcija mobilajam telefonam ir zvanu un ziņu sūtīšana un saņemšana jebkurā diennakts laikā jebkurā vietā, ir skaidrs, ka telefons lielu daļu laika pavada lietotāja rokās. Tas telefonu pakļauj dažādiem riskiem, no kuriem tas ir jāpasargā. Ierīce kalpos ilgāk, ja tiks lietots kvalitatīvs telefona aizsargvāciņš.
Kādiem riskiem ir pakļauti viedtālruņi?
Ikdienā pārvietojoties un ievietojot telefonu dažādās somās, kabatās vai turot rokās, tas ir pakļauts kritiena vai skrāpējumu riskam. Atkarībā no seguma, bojājumi var būt dažādi. Kritiens uz betona, asfalta un bruģa ir visbīstamākais. Taču arī mājas apstākļos, tālrunim nokrītot uz flīzēm vai pat cieta parketa, to ir iespējams sabojāt.
Brīdī, kad notiek trieciens, bojāta var tikt kamera, priekšējais vai aizmugurējais telefona stikliņš, vai pats korpuss. Kvalitatīvs aizsargvāciņš pasargā no šāda kritiena sekām.
Telefona aizsargvāciņš un maciņš – kā pareizi izvēlēties?
Atšķirība starp aizsargvāciņu un maciņu ir tāda, ka viens nosedz telefona sānus un aizmuguri, savukārt otrs ir aizverams un nosedz arī priekšējo stiklu.
Kombinācijā ar aizsargstiklu, vāciņš var lieliski pasargāt telefonu. Savukārt maciņš radīs papildus drošību, ja telefonu pieņemts glabāt, piemēram, somā. Dažādi asi priekšmeti, kā pildspalvas, rāvējslēdži un atslēgas, var saskrāpēt telefonu. Izvēloties viedtālruņa aizsargvāciņu vai maciņu, jāņem vērā šādi kritēriji:
- Atbilstība modelim – katram telefona modelim derēs konkrēts vāciņš, kas ideāli pieguls tā korpusam. Lieliski ir tas, ka Latvijā 90% cilvēku būs kāds no šiem telefoniem:
- Apple iPhone – šie vāciņi un maciņi tiek veidoti ļoti kvalitatīvi un izturīgi, jo tiem jāpasargā salīdzinoši dārgs telefons;
- Samsung Galaxy tālruņi – pieejami gan vāciņi, gan maciņi no dažādiem materiāliem, kas pasargās telefonu;
- Huawei – vāciņi un maciņi katrai gaumei un dzīves situācijai;
- Protams, ja kabatā ir kāds cits telefons, pēc modeļa savam viedtālrunim vāciņu vari atrast šeit.
- Izturība un kvalitāte – telefonu maciņi mēdz būt izgatavoti no dažādiem materiāliem:
- Plastmasas – visizturīgākais no visiem maciņu materiāliem;
- Silikona – vidēji izturīgs materiāls, kas mīkstina triecienu kritiena gadījumā;
- Koka – aizsargās telefonu, bet, galvenokārt, pilda dizaina funkciju.
- Cena – kvalitāte būt tieši saistīta ar cenu:
- <10 eiro – šajā cenu kategorijā būs visparastākais vāciņš, kas kādu laiku savu funkciju pildīs gana labi;
- 10-20 eiro – šajā cenu kategorijā var atrast kvalitatīvus un vizuāli pievilcīgus vāciņus, kas kalpos ilgi;
- >20 eiro – šajā cenu kategorijā būs dažādu materiālu izturīgi vāciņi visās iespējamās krāsās.
Aizsargvāciņš un maciņš – neveiklu cilvēku labākais draugs
Ja esat cilvēks, kas bieži nomet, pazaudē, aizmirst vai bezrūpīgi noglabā lietas, tad jums noteikti ir nepieciešama aizsardzība savam telefonam.
Kritieni
Ja telefonu zemē gadās nomest vismaz 1-2 reizes (dienā), tad šajā gadījumā, nepieciešams iegādāties vai nu viedtālruņa maciņu vai arī vāciņu komplektā ar izturīgu aizsargstiklu.
Telefona vāciņam vai maciņam ir jābūt gana izturīgam, lai tas, nokrītot no 1-1.5 m augstuma, izturētu triecienu. Šis ir vidējais augstums, kādā telefons tiek turēts rokās, kā arī visbiežākais kritienu augstums.
Skrāpējumi
Kas labāk pasargās no skrāpējumiem:
- Maciņš – maciņš pasargās gan telefona, priekšējo, gan aizmugurējo stiklu vienlīdzīgā kvalitātē;
- Vāciņš + aizsargstikls – kaut arī šāda kombinācija pasargās telefonu no visām pusēm, uz kādas nelīdzenas virsmas vai somā ir iespējams saskrāpēt un ieplēst pat aizsargstiklu. Un, ja to uzreiz nenomainīsiet, tas traucēs pilnvērtīgi izmantot telefonu un neizskatīsies labi.
Vai ir nepieciešams iegādāties telefona aizsargstiklu?
Papildus drošībai noderēs aizsargstikls. Ir pieejami gan plastmasas, gan rūdītā stikla aizsargstikli. Pēdējie ir atzīti par izturīgākajiem un palīdzēs neiznīcināt telefona priekšējo stiklu ar vienu kritienu. Mēs visi zinām, cik dārgi izmaksā stikliņa maiņa.
Citi funkcionāli pielietojumi telefonu maciņiem
Iegādājoties telefona vāciņu, to var izvēlēties sev tīkamā krāsā. Tā dizainu var pieskaņot jebkam, tādējādi viedtālruni padarot par stilīgu aksesuāru.
Tālruņa maciņš nereti piedāvā iespēju tajā uzglabāt bankas kartes, transporta kartiņas kā arī ID karti vai autovadītāja apliecību. Šāds funkcionāls dizains ir īpaši populārs skolēnu vidū, kam līdzi jānēsā e-talons un skolēna apliecība.
Gatavs pirkumam?
Kad esi izlasījis visus nillkin.lv ieteikumus pareizā vāciņa vai maciņa iegādei, izej cauri šim sarakstam, lai pieņemtu pareizo lēmumu par pirkumu:
- Atbilst telefona modelim;
- Ir no izturīga materiāla;
- Pilda nepieciešamo funkciju;
- Ir atbilstošā cenu kategorijā;
- Ir vēlamais dizains.
Augstas kvalitātes aksesuārus, kas paredzēti mobilajiem telefoniem, planšetēm, austiņām un datoriem, ir iespējams iegādāties nillkin.lv.
- Huawei Watch Ultimate – viedpulkstenis piedzīvojumu kārotājiem un drosminiekiem
- Kuru vēršanas pusi izvēlēties ārdurvīm?
- Dīvainākās kazino spēles un likumi, kurus jūs nezinājāt
- Vienkārši un ātri: 5 funkcijas, ko var ieslēgt vai izslēgt savā Android tālrunī, lai akumulators darbotos pēc iespējas ilgāk
- Elektriskais skrejritenis: kā izvēlēties piemērotāko modeli?