Iestājoties aukstākam laikam, redzam, ka viedierīces bieži vien darbojas nedaudz lēnāk nekā ierasts. Atrodoties ārā, kamēr valda stindzinošs aukstums, tālruņi izlādējas daudz ātrāk, darbojas lēnāk vai pat pilnībā izslēdzas, tāpēc ir svarīgi zināt galvenos noteikumus, kas palīdzēs novērst šīs problēmas.
Apskatīsim svarīgākos noteikumus, kas jāievēro, lai aukstums tevi nepārsteigtu ar pēkšņi izlādējušos viedtālruni:
1. Turi tālruni pēc iespējas tuvāk ķermenim
Lielāka aukstuma dēļ telefoni ātrāk izlādējas vai pat pilnībā izslēdzas. Lai aizsargātu tālruņa akumulatoru, turi ierīci kabatā, kas atrodas vistuvāk ķermenim, vai iekar to kaklā zem drēbēm tam speciāli paredzētā maciņā. Ķermeņa siltums pasargās ierīci no nopietniem bojājumiem un nodrošinās, ka akumulators paliek silts un kalpo ilgāk. Ja ierīci nav iespējams ielikt kabatā, ieteicams to glabāt rokassomiņā vai mugursomā, ietīt šallē vai vienkārši ielikt cimdā.
2. Uzlādē tālruni
Pirms iziešanas no mājām ieteicams pilnībā uzlādēt tālruņa akumulatoru. Tāpat ir lietderīgi “apbruņoties” ar ārējiem akumulatoriem vai papildu lādētājiem, kurus var izmantot automašīnā vai darbā. Ārējie akumulatori nodrošina, ka telefons darbojas ilgāku laiku, taču arī tie ir jāglabā pēc iespējas siltākā vietā kabatā vai īpašā maciņā.
3. Neuzlādē ierīci, kad tā ir atdzisusi
Viens no vissvarīgākajiem noteikumiem: lai izvairītos no nopietniem tālruņa bojājumiem, nekad neliec lādēties tikko no āra ienestu ierīci. Ienesot tālruni no āra siltā telpā, uz tā veidojas kondensāts, līdzīgi kā tas notiek uz brillēm vai citām stikla virsmām. Pēc ierīces ienešanas telpā, ieteicams atstāt to sasilt sausā vietā, lai tā “pierod” pie normālas temperatūras, un tikai tad to sākt lādēt.
4. Parūpējies par maciņu un austiņām
Lai tālruņi “nenosaltu”, tiem jābūt “apģērbtiem”, tāpēc ieteicams izmantot mitruma un aukstuma izturīgu maciņu. Kad tālruņi tiek pakļauti lielam aukstumam, tie var kļūt trauslāki, turklāt, lietojot tos ar cimdiem, pastāv lielāka varbūtība, ka tie izslīdēs no rokām. Tālruņa maciņi palīdz aizsargāt ierīci ne tikai no aukstuma, bet arī no mitruma vai trieciena. Aukstajā sezonā ir ērti izmantot maciņu, kas ļauj pakārt tālruni kaklā zem virsdrēbēm, lai ierīce būtu drošībā un siltumā. Lai tālrunis neizlādētos, mēģini to pēc iespējas mazāk izmantot ārpus telpām. Tam lieliski noder austiņas, kas ļaus atbildēt uz zvaniem vai klausīties mūziku, neizņemot ierīci no kabatas. (Vairāk par aizsargvāciņiem lasi šajā rakstā – Kvalitatīvs telefona aizsargvāciņš – kādu izvēlēties?).
5. Aktivizē baterijas taupīšanas režīmu vai pilnībā izslēdz tālruni
Viedierīcēs ir iespēja ieslēgt enerģijas taupīšanas vai lidmašīnas režīmus. IPhone lietotāji var taupīt enerģiju, noklikšķinot uz Iestatījumi> Akumulators un ieslēdzot zema enerģijas patēriņa režīmu. Android tālruņiem šī funkcija ir pieejama sadaļā Iestatījumi> Ierīces aprūpe> Akumulators> Enerģijas taupītājs. Šīs iespējas nedaudz ierobežos telefona iespējas, taču ļaus ierīci lietot ilgāku laiku. Viens no vienkāršākajiem veidiem, kā pēc iespējas ilgāk ietaupīt akumulatora enerģiju, ir izslēgt ierīci pavisam. Tas ir īpaši noderīgi, ja plāno aukstumā pavadīt ilgu laiku. Lai taupītu akumulatora darbības laiku, var izslēgt arī atrašanās vietas noteikšanas pakalpojumus un aizvērt pēc iespējas vairāk sīkrīku.
- Īpaši noderīgs rīks: kā vadīt citu datoru, izmantojot Google Chrome?
- 5 noderīgi pārlūkprogrammas paplašinājumi, kas vienkāršo interneta darbības
- Kā aizsargāt bērnus tiešsaistē, kad jūs neesat blakus — gudri risinājumi piedāvā vecākiem atbildi
- Kā ātri uzzināt datora parametrus, neizmantojot citas programmas
- Ko par mums stāsta tiešsaistes meklējumu vēsture?