Vai kaitina dators, kas kļūst skaļāks un karstāks? Vienkārši veidi, kā novērst lielākās datora problēmas

skaļāks un karstāks dators? ko darīt?

Vai esat noguris no nemitīgās datora ventilatora svilpošanas un dūkšanas? Vai uztraucaties par sava datora izturību un funkcionalitāti, jo tas darbojas arī kā mini sildītājs? Vai arī tavs dators pēc ilgstošas lietošanas ir kļuvis skaļāks un karstāks? Tas laika gaitā var kļūt ne tikai kaitinoši, bet arī bīstami pašam datoram.

Iepazīsimies ar dažām darbībām un uzlabojumiem, kas ļaus datoram darboties klusāk un vēsāk, lai nodrošinātu efektīvāku pieredzi.

Iztīriet datora iekšpusi

Laika gaitā datorā var uzkrāties putekļi un gruži, aizsprostojot ventilācijas atveres un samazinot gaisa plūsmu. Šī iemesla dēļ ventilatori strādā intensīvāk, kā rezultātā palielinās troksnis un samazinās dzesēšanas efektivitāte. Sāciet, izslēdzot datoru, atvienojot visus kabeļus un atverot korpusu.

Kad esat iekšā, rūpīgi notīriet iekšpusi ar saspiestu gaisu vai antistatisku birstīti. Pievērsiet īpašu uzmanību ventilatoriem, dzesētājiem un ventilācijas atverēm, lai pārliecinātos, ka visi putekļi un netīrumi ir noņemti. Šī vienkāršā apkopes darbība ļaus jūsu datoram darboties klusāk un tas vairs neuzkarsīs tik ļoti. Pat ja šī darbība pilnībā neatrisina problēmu, tas ievērojami samazinās troksni.

Atkārtoti uzklājiet termopastu

!Atcerieties – šo procedūru vienmēr drošāk ir uzticēt profesionāļiem!

Novecojušas termopastas nomaiņa ir svarīgs solis, lai jūsu dators būtu vēsāks un klusāks. Termiskā pasta tiek novietota starp centrālo procesoru un ventilatoru, lai efektīvi izkliedētu siltumu no centrālā procesora.

Pirms sākat, pārliecinieties, vai jums ir svaiga, labas kvalitātes termopasta, izopropilspirta tūbiņa, drāniņa vai kafijas filtrs bez plūksnām un neliels instruments vecās pastas noņemšanai, piemēram, kredītkarte vai plastmasas lāpstiņa.

  • Izslēdziet un atvienojiet datoru no elektrības.
  • Lai piekļūtu datora korpusa iekšējiem komponentiem, uzmanīgi noņemiet sānu paneli.
  • Atrodiet procesoru, kas parasti atrodas mātesplates centrā aiz ventilatora, kura mērķis ir efektīvi izkliedēt siltumu no procesora.
  • Pirms ventilatora noņemšanas atvienojiet tā strāvas savienotāju no mātesplates. Pēc tam noņemiet ventilatora bloķēšanas mehānismu, ko var noturēt ar skrūvēm, kronšteiniem vai aizbīdņiem. Uzmanīgi paceliet ventilatoru prom no procesora.
  • Pēc ventilatora noņemšanas vecā termopasta, visticamāk, būs redzama uz procesora virsmas un ventilatora pamatnes. Lai to notīrītu, izmantojiet izopropilspirtu uz bezplūksnu drānas vai kafijas filtrus.
  • Uzklājiet nelielu daudzumu jaunās termiskās pastas uz centrālā procesora centra. Tā vietā, lai pastu izlīdzinātu ar pirkstu, piespied to ar ventilatoru, lai pasta vienmērīgi izplestos.
  • Novietojiet ventilatoru atpakaļ vietā.
  • Aizveriet datora korpusu.
  • Ieslēdziet datoru.

Atjauniniet CPU dzesēšanu

Ja joprojām izmantojat standarta CPU dzesētāju, kas tika piegādāts kopā ar CPU, iespējams, vēlēsities iegādāties citu. Jaunākiem dzesētājiem bieži ir labāka dzesēšanas veiktspēja, klusāka darbība un labāka siltuma izkliede.

Pirms iegādes pārliecinieties, vai izvēlētais dzesētājs ir saderīgs ar jūsu CPU ligzdu un iederēsies datora korpusā. Izvēlieties cienījamu zīmolu, kas piedāvā labu veiktspējas un trokšņa samazināšanas līdzsvaru.

Optimizējiet ventilatora konfigurāciju, lai jūsu dators darbotos klusi

Ventilatoru izvietojums jūsu gadījumā var būtiski ietekmēt datora klusumu. Lai iegūtu labākos rezultātus, pārliecinieties, vai ieplūdes ventilatori ievelk korpusā vēsu gaisu un izplūdes ventilatori izvada karsto gaisu.

Nomainiet trokšņainos ventilatorus

Apsveriet iespēju iegādāties klusākus ventilatorus, ja jūs kaitina pārmērīgs troksnis no korpusa vai CPU ventilatoriem. Meklējiet ventilatorus ar zemāku decibelu (dB) līmeni un lielāku gaisa plūsmu.

Uzstādiet skaņu slāpējošu materiālu

Skaņu absorbējošie materiāli var palīdzēt samazināt datora komponentu radīto vibrāciju un troksni. Lai absorbētu skaņu un samazinātu vibrāciju, izklājiet korpusa iekšpusi ar putuplasta vai gumijas blīvēm.

Sakārtojiet savus kabeļus, lai dators darbotos klusāk

Kabeļu juceklis ne tikai novērš pareizu ventilāciju, bet arī piešķir datora iekšpusei nekārtīgu izskatu. Glabājiet vadus sakārtotus un drošībā, izmantojot kabeļu saites vai citus kabeļu pārvaldības risinājumus.

Samazinot kabeļu jucekli, jūs uzlabosit gaisa plūsmu un novērsīsit aizsprostojumus, nodrošinot datora klusāku darbību.

Vērojiet un kontrolējiet ventilatora ātrumu

Mūsdienu mātesplates un programmatūras rīki, piemēram, SpeedFan, ļauj uzraudzīt un pēc vajadzības mainīt ventilatora ātrumu. Izmantojot unikālas ventilatora līknes, varat maksimāli palielināt dzesēšanas efektivitāti un samazināt trokšņa līmeni.

Labākais procesors tavam datoram. Kuru izvēlēties – AMD vai Intel?

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us