Jaunās paaudzes mobilo sakaru tehnoloģijas, tāpat kā iepriekšējās sakaru tehnoloģijas, izmanto radiofrekvenču elektromagnētisko viļņu spektru, t.i. nejonizējošo starojumu. Visticamāk, ka parasto mobilo tālruņu ietekme uz veselību būtu ļoti maza, taču tiek uzskatīts, ka mobilo tālruņu izdotais starojums, kaut arī minimāli, var būt kaitīgs cilvēka šūnām, jo tas sasilda audus.
Mobilo tālruņu iedarbības vadlīnijās tiek izmantota mērvienība, kas pazīstama kā īpatnējais absorbcijas ātrums jeb SAR (angl. Specific Absorption Rate), kas ir radiofrekvenču enerģijas daudzums, ko organisms absorbē, izmantojot mobilo tālruni. ICNIRP vadlīnijās noteiktais SAR ierobežojums ir 2 vati/kg (W/kg). Ja ātrums ir lielāks, starojums var ietekmēt cilvēku. Tomēr, jo augstāks SAR, jo labāks savienojums attālākos apgabalos, piemēram, mežā vai laukos.
Vācijas Federālais radiācijas aizsardzības dienests ir izpētījis modernos viedtālruņus un sastādījis sarakstu ar visbīstamākajiem viedtālruņiem ar augstāko SAR.
Pirmajā vietā ir mazpazīstamā rumāņu ražotāja Allview viedtālrunis – P7 Pro (1,82 W/kg), kam seko populārais Motorola Edge (1,79 W/kg).
Pasaulslavenais iPhone 13 visās modifikācijās izstaro 0,99 W/kg, savukārt vadošā Samsung Galaxy S21 Ultra SAR ir tikai 0,71 W/kg.
- Allview – P7 Pro – 1,82 W/kg
- Motorola Edge – 1,79 W/kg
- Allview – X4 Soul – 1,65 W/kg
- Wiko – JERRY3 – 1,61 W/kg
- ZTE – Axon 11 5G – 1,59 W/kg
Pilns saraksts atrodams šeit: https://bit.ly/3vUtnJe
Avots: https://www.bfs.de/EN/home/home_node.html
- Īpaši noderīgs rīks: kā vadīt citu datoru, izmantojot Google Chrome?
- 5 noderīgi pārlūkprogrammas paplašinājumi, kas vienkāršo interneta darbības
- Kā aizsargāt bērnus tiešsaistē, kad jūs neesat blakus — gudri risinājumi piedāvā vecākiem atbildi
- Kā ātri uzzināt datora parametrus, neizmantojot citas programmas
- Ko par mums stāsta tiešsaistes meklējumu vēsture?