Televīzijas un mājas izklaides kategoriju tendences 2021. gadā

televīzijas tendences

Mūsdienās tehnoloģijas attīstās īpaši strauji, līdz ar to radot izmaiņas, kas ievērojami uzlabo mūsu pieredzi. LG Electronics eksperti atzīmē, ka šogad televīzijas un mājas izklaides kategorijā ir sešas daudzsološas tendences, kas ikdienu padara ne tikai patīkamāku, bet arī vieglāku, un skaidro to, kā šīs tendences ir ietekmējusi globālā situācija.

Augstākās kvalitātes televizoru kategorijā dominē OLED ekrāni

Pēdējos gados strauji attīstās jauna televizoru kategorija. Parādās mazāki (48 collu) un daudz lielāki (virs 70 collu) televizori. Šogad vairāki ražotāji ir ieviesuši jaunas paaudzes OLED displejus, piemēram, OLED Evo, kas ir daudz spilgtāki un ar precīzākām krāsām.

OLED dominēšana augstākās klases televizoru kategorijā lielā mērā ir saistīta ar pašizgaismojošiem pikseļiem un pašregulēšanas vadību. Šādu televizoru korpuss ir ārkārtīgi plāns, ko nevar nodrošināt neviena cita augstākās klases TV tehnoloģija. Tomēr LCD televizoru nozarē joprojām pastāv sīva konkurence. LG un citi televizoru ražotāji turpina attīstīt dažādas tehnoloģijas, jo īpaši, lai uzlabotu kontrastu un krāsas un piedāvātu patērētājiem labākas attēla kvalitātes televizorus.

LED tehnoloģiju izstrāde

Vēl nesen termins “Mini LED” (mazas gaismas diodes) bija zināms tikai kaislīgākajiem TV tehnoloģiju entuziastiem. Kaut arī tehnoloģiju industrija par tām runāja daudzus gadus, šis termins tikai nesen piesaistīja plašas sabiedrības uzmanību. Vairāki televizoru ražotāji arī šobrīd izstrādā, tirgo vai pauž vēlmi pārdot šādus televizorus.

Mini LED tehnoloģija samazina pašu izstarotās gaismas avotu. Mazāks izmērs ļauj ražotājiem vienā ekrānā iekļaut vairāk gaismas diožu, kas uzlabo spilgtumu salīdzinājumā ar parastajiem LCD televizoriem. Turklāt vairākas aptumšošanas zonas ļauj precīzāk kontrolēt spilgtumu. Rezultātā Mini LED televizoros ir spilgtāki melnie toņi un lielāks kontrasts salīdzinājumā ar cita veida LED televizoriem. Šo funkcionālo uzlabojumu dēļ gan gaišie, gan tumšie attēli izskatās reālistiskāki.

8K TV ir katra spēlētāja sapnis

Eksperti norāda: 8K televizori ar pašizgaismojošiem pikseļiem, visticamāk, drīzumā būs par pieejamākām cenām. Līdz ar jaunu spēļu konsoļu, datorgrafikas karšu, foto un video aprīkojuma un moderno tālruņu parādīšanos, 8K saturs lēnām, bet pārliecinoši iekļūst mūsu ikdienā. Mums ir arī jaunākā video formātu saspiešanas tehnoloģija (piemēram, AV1 kodeks), kas ļaus izbaudīt šo saturu, neizmantojot pārāk daudz datu.

Pandēmijas laikā spēļu konsoles kļuva populārākas. Televizori jau konkurē ar datoru monitoriem un atbalsta jaunākās spēļu displeju tehnoloģijas, piemēram, Nvidia G-sync, ALLM un HDMI 2.1, lai iegūtu vislabāko spēļu pieredzi. OLED televizoriem ir ārkārtīgi zema ieejas aizkave un neticams 1 ms reakcijas laiks. Rezultātā visas darbības vadības panelī nekavējoties parādās ekrānā.

Viedā televizora saskarne ir vēl gudrāka

Vēlamā satura skatīšanās laiks turpina pieaugt, un straumēšanas pakalpojumu un satura pieejamība strauji uzlabojas. Jaunākās viedtelevīzijas platformas darbojas vienmērīgāk, un tiek piedāvātas ātrākas un viedākas lietotāja saskarnes. Turklāt televizori ir aprīkoti ar mākslīgā intelekta vai mašīnmācīšanās tehnoloģijām, kas ļauj lietotājiem prognozēt sev tīkamo saturu, pamatojoties uz iepriekšējām izvēlēm.

Jauns saturs apraides platformām

Pēdējo piecu gadu laikā Latvijas satura apraides platformu konkurence ir ievērojami palielinājusies. Citiem vārdiem sakot, jo sīvāka konkurence nozarē, jo vairāk tā cīnās par patērētājiem, tāpēc satura straumēšanas platformas rada arvien vairāk oriģinālā satura, kas ne tikai piesaista jaunus lietotājus, bet arī saglabā viņu uzticību. Sporta saturs kļūst populārs gan tiešsaistē, gan arhīvos. Reaģējot uz šīm tendencēm, televizoru ražotāji arvien vairāk piedāvā jaunas tehnoloģijas, kas uzlabo detaļas un padara kustības gaišākas un dinamiskākas, lai attēls būtu pēc iespējas reālāks.

Tehnoloģiju minimālisms un moderns dizains

Minimālisma tendence dizainā, interjerā un tehnoloģijās, kas parādījās pagājušajā gadā, turpināsies arī šogad. Arvien vairāk cilvēku izvēlas televizoru uzstādīt pēc iespējas tuvāk sienai, kam ir daudz priekšrocību. Atbilstoši šai tendencei tiek pārdota skaņas sistēma SoundBar, kas ir vēl vairāk pielāgojama televizoriem un nodrošina neticamu lieliska video un lieliskas skaņas kvalitātes kombināciju.

Saistītie raksti:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us