Samsung Galaxy Z Fold2 un Galaxy Z Flip: kuru izvēlēties?

Samsung Galaxy Z Fold2

Samsung Galaxy Z Fold2 un Galaxy Z Flip viedtālruņi Baltijas tirgū pieejami jau otro gadu, taču tie joprojām ir uzskatāmi kā vieni no inovatīvākajiem telefoniem savā kategorijā. Tie ir kompakti, bagāti ar dažādām funkcijām, kuras noderēs ikvienam ērtu un multifunkcionālu tehnoloģiju cienītājam. Abi salokāmie viedtālruņi ir radīti ar mērķi lielāku ekrānu ievietot mazākā vai ierastā izmēra viedtālruņa korpusā, papildinot to ar nebijušām funkcionalitātes iespējām. 

Funkcionalitātes atšķirības

Viss jaunais ir labi aizmirsts vecais – Samsung Galaxy Z Flip mehānisms ir līdzīgs mobilajiem tālruņiem pirms divdesmit gadiem – tas ir salokāms vertikāli. Salokot viedtālruni, tas ir divreiz mazāks, un korpuss ir šaurāks nekā ierastajiem viedtālruņiem. Z Flip ērti ietilps bikšu kabatā vai mazā somiņā. Savukārt, Galaxy Z Fold2 ir pielīdzināms kabatas izmēra planšetdatoram, un tas atšķirībā no Z Flip, ir lokāms horizontāli. Šāds dizains piedāvā ne tikai kompaktāku ierastā viedtālruņa versiju, bet arī ierīci, kura var aizstāt planšetdatoru.

womentelefoni
Attēls: Samsung

Viena no salokāmo viedtālruņu labākajām īpašībām ir lielais ekrāns, kas padara rakstīšanu un dažādu programmu lietošanu daudz produktīvāku – tā uzskata 27% aptaujāto Baltijas iedzīvotāju. Savukārt, 25% novērtē iespēju mainīt telefona izmēru, piemēram, salokot to uz pusēm. 22% respondentu apgalvo, ka novērtē Galaxy Z Flip un Z Fold2 inovatīvo un pievilcīgo dizainu, liecina Samsung Electronics Baltics veiktā aptauja*.

Ekrāna attiecība

Galaxy Z Flip ir īpašs ne tikai ar to, ka to var salocīt, bet arī ar savas formas dēļ. Vertikāli pagriezta viedtālruņa ekrāna attiecība ir 21.9:9 – ekrāns ir šaurāks un garāks nekā citiem viedtālruņiem, kas līdzinās kinoteātra ekrāna formātam, padarot seriālu un video skatīšanos daudz ērtāku. Turklāt HDR10+ attēla kvalitāte garantē piesātinātas krāsas, lielisku spilgtumu un izteiktu kontrastu. Lai varētu uzzināt svarīgāko informāciju, pat neatverot ekrānu, korpusa ārpusē ir neliels 1.1 collu ekrāns, kurā redzams laiks un paziņojumi.

telefonas
Attēls: Samsung

Turpretim Galaxy Z Fold2 piedāvā divus pilnvērtīgus ekrānus. Ārējā ekrāna izmērs ir 6.23 collas, tāpēc tajā var ne tikai saņemt svarīgāko informāciju, bet arī ērti pārlūkot internetu, sociālos tīklus, atbildēt uz zvaniem. Atverot Z Fold2, viedtālrunis pārtop par planšetdatoru. 7.3 collu lielais ekrāns būs piemērots, lai skatītos YouTube, Netflix vai rīta ziņas. Tā izmērs atvieglo darbu ar Word vai Excel dokumentiem, var ērti pārskatīt navigāciju un pat lasīt e-grāmatu. Ekrānam ir ne tikai augsta izšķirtspēja un bagātīgs, spilgts attēls, bet arī 120 Hz atsvaidzes ātrums, kas novērš attēla raustīšanos un aizturi. Turklāt tas pielāgo atsvaidzes intensitāti atbilstoši ekrānā atainotajam saturam.

Abu salokāmo viedtālruņu ekrāns ir pārklāts ar īpaši plānu stikla (UTG) materiālu, kas būtiski atšķir jaunos modeļus no vecākas paaudzes ierīcēm – tas ir daudz izturīgāks pret skrāpējumiem un tik caurspīdīgs, ka atšķirība no tradicionālā stikla pārklājuma gandrīz nav redzama.

Viedtālruņu modeļu priekšrocības

Minēto ierīču konstrukcija nodrošina ne tikai labāku mobilitāti, bet arī var būt labs palīgs darbā vai dažādās radošajās izpausmēs. Atverot ekrānu līdz pusei, abas ierīces izskatās kā mazi klēpjdatori. Priekšējā kamera ir vērsta pret lietotāju, tāpēc ir ērti uzņemt video un piedalīties video konferencēs, neturot ierīci rokās. Kā arī, šādā atvērumā teksta rakstīšana ir padarīta vēl parocīgāka.

Galaxy Z Flip ir aprīkots ar augstas klases Snapdragon 855 mikroshēmu, kas pilnvērtīgi veic dažādus ikdienas un sarežģītākus uzdevumus, taču Z Fold2 865 mikroshēmu piedāvā nedaudz labāku veiktspēju tieši video spēlēm un citām lietotnēm, kas patērē daudz resursu.12 GB RAM ļauj atvērt un vienlaikus lietot vairākas lietotnes, kā arī šī modeļa akumulators ir nedaudz izturīgāks par Z Flip.

Būtībā abi modeļi ir pietiekami neparasti un katrs izceļas ar savu unikalitāti.

Vairāk informācijas par Galaxy Z Flip and Z Fold2 viedtālruņiem: https://www.samsung.com/lv/smartphones/galaxy-z/

*Tiešsaistes aptauju veica “Samsung Electronics Baltics” 2021. gada maijā, sadarbībā ar SolidData. Aptaujā Baltijas valstīs piedalījās 3000 respondenti vecumā no 25-50 gadiem.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us