Nedrošas paroles un datora drošība

Divdesmit četrās dienās četri [i]online[/i] datori piedzīvoja 270 000 uzlaušanas mēģinājumus – viens uzbrukums ik pa trīsdesmit deviņām sekundēm. Šo pētījumu veica Merilendas Universitātas pētnieku grupa Mihela Cukiera vadībā. Svarīgi atzīmēt, ka pētījuma veikšanai tika izmantot nevis tradicionālā [i]Windows[/i] operatīvā sistēma, bet gan [i]Linux[/i].

Pētījums pierāda, ka nedrošas jeb viegli uzminamas paroles palīdz krakeriem ([i]crackers[/i]) darīt savu darbu „ātri un rezultatīvi”, tāpat arī lietotājvārda un paroles asociatīva līdzība palīdz nevēlamajam viesim piekļūt upura datoram. Pētnieku grupas galvenais mērķis bija noskaidrot, kā viņi rīkojas, kad uzbrūk datora operatīvajai sistēmai un kāda ir viņu rīcība, kad ir jau tai piekļuvuši.

825 uzbrukuma mēģinājumi bija sekmīgi un pētnieki iekļuva datoru sistēmā. Pielietojot atbilstošu programmatūru viņi centās uzminēt lietotājvārdus un paroles. Pētījumā tika reģistrēti visbiežāk izmantotie vārdi. Līderis ir [i]Root[/i], kuru izmantoja 12,34%, savukārt [i]admin[/i] tika lietots 1,63% gadījumos. Vārds [i]Test[/i] tika izmantots kā lietotājvārds 1,12% no visiem uzbrukuma mēģinājumiem, bet vārds [i]guest[/i] – 0,84% gadījumos. Lai iekļūtu datora sistēmā, [i]dictionary script[/i] programmas 43% gadījumos izmantoja vienu un to pašu lietotājvārdu un paroli. Iemesls, kā apgalvo Mihels Cukiers, ir sekojošs – ielaušanās mēģinājumiem izmanto visvienkāršākās kombinācijas, jo tās visbiežāk nodrošina iekļūšanu sistēmā. Iekļūstot datora sistēmā tiek mainītas paroles un lietotājvārdi, kā arī lejupielādētas un instalētas programmas.

[u]Pētījuma rekomendācijas drošai parolei ir sekojošas:[/u] Parolei ir jābūt vismaz astoņus simbolus garai un no šiem simboliem vismaz vienam ir jābūt ciparam un ir ieteicams izmantot vismaz vienu lielo burtu, ja pārējie ir rakstīti ar maziem. Atceries, ka paroli ir ieteicams mainīt pēc 180 dienām!

Raksta avots: [url= http://www.computerworld.com/action/article.do?command=viewArticleBasic&articleId=9010540&source=NLT_AM&nlid=1
]www.computerworld.com[/url]

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us