Vairākas skolas Apvienotajā Karalistē ievieš sejas atpazīšanu, kas pārbauda bērnu maksājumus par skolas maltītēm. Skolu vadības apgalvo, ka tehnoloģijas izmantošana ir ātrāka un higiēniskāka nekā maksājumu veikšana, izmantojot kartes vai pirkstu nospiedumu skenerus, taču privātuma aizstāvji brīdina, ka šis ir solis pretī biometriskās uzraudzības normalizēšanai.
“Izmantojot sejas atpazīšanu, skolēni vienkārši izvēlas maltīti, paskatās kamerā un dodas ēst, nodrošinot ātrāku pusdienu servisu, vienlaikus neizmantojot nekādu fizisku kontaktu,” rakstīts skrejlapā, ko vecākiem izsniedz skolas. Biežāk uzdoto jautājumu sadaļā ir teikts, ka bērnu biometriskie dati tiek glabāti šifrētā veidā un izdzēsti, kad bērns pamet skolu. Vecāki var izvēlēties, vai bērni maksājuma apstiprināšanai izmantos šo tehnoloģiju vai PIN kodu.
Par tehnoloģiju uzstādīšanu atbildīgās firmas CRB Cunninghams direktors Deivids Svenstons laikrakstam The Financial Times pastāstīja, ka sejas atpazīšana samazina maksājuma laiku vienam skolēnam vidēji līdz piecām sekundēm. Svenstons skaidro, ka sistēmas izmēģinājumi tika uzsākti 2020. gadā un ka papildu 9 skolām, kas jau izmanto šo tehnoloģiju, tai ir pieteikušās vēl 65 skolas.
Kā ziņo FT, šai sistēmai ir piekrituši 97% bērnu vai vecāku. Bet daži vecāki apgalvo, ka nav pārliecināti, vai bērni pilnībā saprot, uz ko viņi parakstās, un ka viņus drīzāk ir ietekmējis vienaudžu spiediens.
Dažādu veidu sejas atpazīšanas sistēmas kļūst arvien izplatītākas visā pasaulē. ASV skolas jau gadiem ilgi ir izmantojušas šādu sistēmu, lai gan parasti tas ir drošības nolūkos. Pagājušajā nedēļā Maskava ieviesa sejas atpazīšanas sistēmu savā metro sistēmā, un aktīvisti brīdināja, ka šo tehnoloģiju var izmantot, lai izsekotu un identificētu protestētājus. Dažādi ASV štati un pilsētas ir aizliegušas sejas atpazīšanu. Arī Eiropas Savienībā politiķi un interešu aizstāvju grupas aicina aizliegt šo tehnoloģiju, apgalvojot, ka tās ieviešanas negatīvās puses atsver iespējamos ieguvumus.
One Response
Visi jau redzēja ko iesāk ar so tehnologiju Seriala Hunted jeb latviski “vajatie “, Var jau šādu iespēju izmantot bet parasti cilvekiem patik palikt anonimiem jeb izsekosanu nenoverot ka parastu darbibu. Skaidrs ka sadu iespeju var izmantot tur kur drosibas jeb apsardzes vajadzibam ka valsts iestadem, sodien nav problema uztaisit bildi un meklet pec foto sociālos tiklos. Man liekas ka tas pats kas 3 d skana , tv ar 3 d iespejam netiks izmantots jo visi velas dzivot briviba, sakuma visu biedeja ar mirkrocipiem zem adas talak sejas atpazisana vai biometriju ka to moderni sauc.