Ķīnas atbilde uz Boston Dynamics: iepazīsties ar AlphaDog

AlphaDog

Atšķirībā no slavenā Boston Dynamics robota, AlphaDog ir paredzēts patērētāju tirgum.

Ķīnā bāzētā tehnoloģiju kompānija “Weilan“, ir izstrādājusi robotizētu suni AlphaDog, kas izmanto dažādus sensorus un mākslīgo intelektu, lai tuvākajā nākotnē piegādātu sūtījumus un palīdzētu vājredzīgiem cilvēkiem pārvietoties.

Lai gan AlphaDog dizains ir ļoti līdzīgs Boston Dynamics robota Spot dizainam – un tam pat ir tāds pats nosaukums kā agrīnajam Boston Dynamics prototipam – Ķīnas uzņēmuma četrkājainā mašīna ir vērsta tieši uz komerciālo tirgu, nevis uz uzņēmējdarbību.

AlphaDog izstrādātāji apgalvo, ka robots, kas pārvietojas ar ātrumu gandrīz 15 km/h, ir ātrākais robots tirgū. Līdzīgi kā populārajā Boston Dynamics videoklipā, arī AlphaDog saglabā līdzsvaru pēc tam, kad tas tiek pagrūsts. AlphaDog izstrādātāji izmanto 5G tehnoloģiju, lai robots darbotos autonomi. Robota izstrādātājs Ma Jie, kurš studējis Oksfordas universitātē, stāsta, ka izmantojis studiju laikā iegūtās zināšanas, lai pilnveidotu to, kā mākslīgā intelekta suns atdarina īsta suņa kustības.

Prototipa testēšana

Robots jau tiek pārdots Ķīnā, un pirmajā mēnesī pārdots vairāk nekā 1800 vienību, neskatoties uz samērā ievērojamo cenu, kas ir aptuveni 2000 eiro.

AlphaDog skriešanas tests

“Weilan” izstrādātāji cer, ka produkts galu galā spēs palīdzēt cilvēkiem ar redzes traucējumiem. Tas nav vienīgais uzņēmums, kas izstrādā šādu tehnoloģiju – pētnieki no Kalifornijas strādā pie robota, kas tiks darbināts ar GPS un lāzeru palīdzību.

“Palīdzība cilvēkiem ar invaliditāti ir svarīga mūsu attīstības sastāvdaļa,” paskaidroja Ma Jie. “Ja suņu robots veic arī redzes, dzirdes un runas funkcijas, tas var viegli palīdzēt cilvēkiem ar invaliditāti un nogādāt viņus lielveikalā vai autobusā.”

Saistītie raksti:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us