Kāda oficiāla Ķīnas amatpersona, kas atbild par autortiesību jautājumiem, kritizējusi Microsoft par viņu jauno anti-pirātisma politiku. Tāpat pārstāvis izteicies, ka Microsoft piedāvāto produktu cenas ir pārlieku neizdevīgas Ķīnas iedzīvotājiem, ziņo Reuters.
Windows Genuine Advantage (WGA), ko mēs zinām jau sen, Ķīnā parādījās tikai pagājušajā nedēļā. Jaunais WGA instruments ne tikai patraucē datora startēšanos, bet arī bojā Windows darba virsmas izskatu (stils – pēc Microsoft domām ir ikvienam ļoti svarīga operētājsistēmas daļa) un fona attēlu nomaina uz melnas krāsas „palagu”. Ja lietotājs fona attēlu nomaina, pēc stundas atkal atgriežas melnais fons.
[img]/images/upload/chinax.jpg[/img]
Nacionālās Autortiesību Administrācijas direktora vietnieks Jans Ksiahongs (Yan Xiaohong) skaidro, ka viņa pārstāvētā aģentūra atbalsta Microsoft cīņu pret pirātiem, taču būtu jāizvēlas pareizās metodes (īpaši atzīmēta tiek šī „melnā ekrāna” ideja). Vietnieks uzskata, ka Microsoft cenu politikai būtu jāmainās un „jāpielāgojas Ķīnas situācijai”, ar to skaidrojot: „Kompānija reiz izveidoja vienlīdzīgu cenu politiku, nešķirojot jaunattīstības un attīstītās valstis. Mums viņiem jāatgādina, ka ķīniešu pirktspēja būtu jāpārskata.”
[img]/images/upload/chinay.jpg[/img]
Dongs Zengvejs (Dong Zhengwei), Pekinas jurists skaidro, ka Microsoft izmanto savu stāvokli un kropļo tirgu: „Microsoft aktivitātes izraisīs nopietnus bojājumus lietotāju datoriem un, saskaņā ar Ķīnas Krimināllikumu, kompānija var tikt sodīta par ielaušanos datorsistēmā.” Tajā pat laikā jurists atzīst, ka viņš respektē Microsoft tiesības aizsargāt savu intelektuālo īpašumu. Viņaprāt, tiek izmantotas nepareizas metodes: „Būtu jāvēršas pret izplatītājiem un nelicencētu programmu pārdevējiem, nevis lietotājiem.” Šim viedoklim piekrīt arī vairāku Ķīnas portālu lietotāji.