Balstoties uz Kalifornijas Universitātes nesen klajā laisto pētījumu, Amerikas Savienoto Valstu iedzīvotāji 2008.gadā patērējuši 3,6 zetabaitus informācijas (1 zetabaits = miljons miljoni gigabaitu), jeb katrs iedzīvotājs dienā patērējis 34 gigabaitus. Informācija, kuru mēs patērējam, ir mums visapkārt – televīzijā, radio, reklāmu izkārtnēs, globālajā tīmeklī, videospēlēs un citur.
Pētījuma rezultātos redzams, ka lielākā daļa amerikāņu pavada pusi dienas (apmēram 12 stundas), uzņemot informāciju. 4,5 stundas tiek pavadītas skatoties televizoru, 2 stundas tiek pavadītas pie datora. Citi datu avoti ir tālrunis, radio, mūzika un drukātie informācijas avoti. Daži no šiem avotiem var būt savā starpā saistīti, piemēram, cilvēks runā pa tālruni, pārbaudot e-pastu, vai rakstot īsziņu, klausoties radio.
[img]http://datuve/images/upload/20091211142327.png[/img]
Pētījumā atrasta arī sakarība starp patērēto baitu daudzumu un videospēlēm veltīto laiku. Viens no pētījuma veicējiem, Rodžers Bons ([i]Roger Bohn[/i]) stāsta: „Vislielākais kāpums noticis tieši laika daudzumā, ko cilvēki velta videospēlēm, un līdz ar to palielinājies arī patērēto baitu daudzums.”
Lai gan drukāto informācijas avotu izmantošanā vērojams krietns kritums, izlasītās informācijas daudzums nav samazinājies. Patiesībā, ja tiek ņemts vērā laiks, ko cilvēki pavada, izmantojot internetu, amerikāņi lasa vairāk nekā jebkad.
[img]http://datuve/images/upload/20091211142349.png[/img]
Kopumā patērēto baitu daudzums kopš 1980.gada ir palielinājies vidēji par 5,4%. Ja tas turpināsies, drīzumā šādos pētījumos tiks runāts par jotabaitiem, nevis zetabaitiem.
[url=http://hothardware.com/News/Study-Americans-Consumed-34GB-Per-Day-In-2008/]HotHardware[/url]