Ja mājas internets neklausa un ātrums samazinās, tam var būt vairāki iemesli. Papildus gala ierīcēm ļaunuma sakne var būt pakalpojumu sniedzējs, kā arī starpierīces, piemēram, maršrutētājs. Šie vienkāršie triki palīdzēs novērst iespējamās vājās vietas Wi-Fi savienojumā un atjaunot vai palielināt interneta ātrumu.
Mainiet maršrutētāja atrašanās vietu
Iespējams, daudzi no pirmā acu uzmetiena to nenojauš, taču mājas interneta sirds – maršrutētāja – atrašanās vietai var būt izšķiroša nozīme interneta ātrumam. Tīklam, ko rada radioviļņi, kas pārvietojas pa gaisu, jebkuri fiziski šķēršļi būs problēma, kas samazina tā kvalitāti.
Tātad iemesls sliktam savienojumam var būt, ja maršrutētājs ir paslēpts skapī vai kā citādi to ieskauj sienas. Ja internetu lieto lielā mājā vai dzīvoklī, tālākajos stūros joprojām var būt slikts savienojums, jo radioviļņu ceļā ir šķēršļi, piemēram, sienas, kas vājina savienojumu.
Tāpēc maršrutētāju ir vērts novietot dzīvojamās istabas vidū, kur attālums starp attālajiem punktiem ir vismazākais. Tas ir jānovieto uz atvērtas virsmas. Ja tas ir liels dzīvoklis vai māja, un, neskatoties uz iepriekš dotajiem norādījumiem, WiFi pārklājums joprojām ir slikts, tad ir vērts padomāt arī par WiFi signāla pastiprinātājiem.
Izmēģiniet dažādas frekvences un kanālus
Maršrutētāji parasti izmanto divas frekvences, lai izveidotu savienojumu ar ierīcēm: 2,4 GHz un 5 GHz. Pirmais izplatās tālāk un var labāk pārvarēt šķēršļus, taču trūkums ir mazāks ātrums. Tomēr 5 GHz maršrutētājam līdzsvars ir apgriezts. Kamēr 2,4 GHz maršrutētāja maksimālais ātrums ir 150 Mb/s, 5 GHz maršrutētājs nodrošina ātrumu līdz 1 Gb/s.
Vēl viens svarīgs parametrs, kas jāuzrauga, ir maršrutētāju kanāli. Vairāki maršrutētāju ražotāji pēc noklusējuma izmanto vienu un to pašu kanālu, kas nozīmē, ka daudzdzīvokļu mājā, kurā vienlaikus darbojas daudzas šādas ierīces, tas var palēnināt interneta ātrumu. Tāpēc ir vērts pārbaudīt maršrutētāja iestatījumus un vajadzības gadījumā mainīt frekvenci un kanālus.
Izmantojiet jaunākās tehnoloģijas
Tāpat kā citas tehnoloģijas, tīkla standartu tehnoloģijas tiek pastāvīgi atjauninātas, lai palīdzētu palielināt maksimālo ātrumu. Tā kā maršrutētāju parasti tik bieži nemainām, tur izmantotais WiFi standarts var ierobežot maksimālo interneta caurlaidspēju.
Daudzi maršrutētāji izmanto 802.11n un 802.11ac standartus, kas tika ieviesti attiecīgi 2008. un 2014. gadā. Šo standartu gadījumā ātruma palielinājums bija divas līdz trīs reizes, un atšķirība ir tāda pati arī jaunākajam 802.11ax standartam, kas pašlaik tiek izmantots.
Regulāri atjauniniet
Ja rodas bažas, noteikti ir vērts pārbaudīt citus maršrutētāja iestatījumus un regulāri tos atjaunināt.
Citreiz problēmas var radīt viedierīce savienojuma otrā galā. Tāpēc ir vērts pārbaudīt arī datoru, planšetdatoru un viedtālruņu iestatījumus un tos atjaunināt.
Un visbeidzot, nenovērtējiet par zemu vienkāršāko triku – maršrutētāja izslēgšanu un ieslēgšanu.
Atslēgas vārdi: internets, rūteris, wifi, maršrutētājs
- Kā ierakstīt zvanus savā tālrunī?
- Kā parūpēties par viedierīci gada aukstajā laikā?
- Jo vairāk ierīču ir pievienots tīklam, jo vairāk drošības risku: ko darīt, lai tos mazinātu?
- Spiegošanas ierīces: kā vislabāk izspiegot kādu?
- Vai uztraucies par to, ka viedtālrunis izseko tavu atrašanās vietu? Vai to maz ir iespējams izslēgt?