Beidzot ir oficiāli izziņots jaunais iPhone 12, un tas tika prezentēts kopā ar citiem jaunākajiem modeļiem – iPhone 12 mini, iPhone 12 Pro un iPhone 12 Pro Max – uzņēmuma virtuālā pasākuma laikā.
Tātad, ko mēs zinām par jauno iPhone? Gandrīz visu, tai skaitā izlaišanas datumu, kas ir 23. oktobris.
Uzņēmums ir apstiprinājis, ka viss iPhone produktu klāsts 2020. gadā būs gatavs 5G tehnoloģijai, kas ļaus izbaudīt ļoti ātru lejupielādi un neticamu interneta ātrumu tālrunī.
Visiem četriem tālruņiem ir jauns dizains, ieskaitot jaunas krāsas, un izmaiņas aizmugurē esošajai kamerai, tālruņa jaudai un citām funkcijām.
Zemāk mēs sniegsim visu informāciju, kas pašreiz ir pieejama par jauno iPhone 12, ieskaitot tā cenu, izlaišanas datumu, specifikācijas un jaunās funkcijas, kuras Apple līdz šim ir atklājuši.
iPhone 12 galvenie fakti
- Kas ir jaunais iPhone 12? Jaunākais Apple tālrunis
- Kad ir iPhone 12 izlaišanas datums? 23. oktobris
- Cik maksās iPhone 12? Sākot no aptuveni 680 EUR
iPhone 12 izlaišanas datums un cena
iPhone 12 izlaišanas datums ir noteikts 23. oktobrī, un to var iepriekš pasūtīt no šodienas. iPhone 12 mini iepriekšpasūtīšana būs jāgaida līdz 6. novembrim, un tālrunis būs pieejams 13. novembrī.
Apple ir apstiprinājuši, ka iPhone 12 cena sāksies no 799 USD (aptuveni 680 EUR), kas ir vairāk nekā iPhone 11 klāsta sākuma cena. Tas, iespējams, ir saistīts ar 5G tehnoloģijas ieviešanu.
Mūsu sakaru operatori jau tagad aicina pieteikties iPhone 12 un iPhone 12 Pro iepriekšpārdošanai (Bite, LMT, Tele2).
iPhone 12 dizains un displejs
Jaunajam iPhone 12 ir 6,1 collu displejs ar izgriezumu displeja augšdaļā. Ja jūs meklējat tālruni ar mazāku displeju, jūs varētu interesēt iPhone 12 mini.
iPhone 12 ir piecas krāsas: melna, balta, sarkana, zaļa un zila. Zemāk redzamajā attēlā parādīti visi toņi.
iPhone 12 ir alumīnija rāmis, un mala izskatās mazāk noapaļota nekā jaunākajos iPhone tālruņos – tas drīzāk atgādina iPhone 5S, nevis iPhone 11.
Tālruņa aizmugure ir izgatavota no stikla, taču Apple vēlējās skaidri norādīt, ka šis tālrunis ir izturīgāks nekā iepriekšējie iPhone tālruņi. Priekšpusē tiek izmantota jauna tehnoloģija ar nosaukumu Ceramic Shield (keramikas vairogs), kas, pēc izstrādātāju domām, nodrošinās ekrāna izturīgumu.
Tas nenozīmē, ka jums vajadzētu mētāt savu tālruni apkārt, jo maz ticams, ka tas pasargās jūsu ierīci no nopietna trieciena vai kritiena.
iPhone 12 ir par 11% plānāks, par 15% mazāks un par 16% vieglāks nekā iPhone 11. Tā izmēri ir 146,7 x 71,5 x 7,4 mm, un tā svars ir 162 grami.
6,1 collu ekrānam ir Super Retina XDR displejs, un tam ir divreiz lielāks pikseļu daudzums nekā iPhone 11. Tam ir arī 1200 nitu maksimālais spilgtums, kas nozīmē, ka jūs saņemsiet spilgtāku displeju nekā iepriekšējos iPhone tālruņos.
Tāpat kā iepriekšējie iPhone, arī iPhone 12 ir ūdens un putekļu izturīgs (IP68). Tālruņa kreisajā pusē ir skaļuma regulēšanas pogas ar klusuma slēdzi tieši virs tām, savukārt barošanas poga atrodas labajā pusē.
Tālruņa labajā pusē ir neliels ievilkums zem ieslēgšanas pogas, kas ir 5G antena, lai tālrunis varētu izveidot savienojumu ar tīklu cauri tā alumīnija rāmim.
iPhone 12 specifikācijas un 5G
iPhone 12 ir gatavs 5G, kas nozīmē, ka jūs pirmo reizi varēsit izveidot savienojumu ar nākamās paaudzes interneta tīkliem no sava iPhone.
Tagad tā ir izplatīta iezīme vadošajos Android tālruņos, taču šī ir pirmā reize, kad iPhone redzam 5G.
Uzņēmums arī ir apstiprinājis, ka 5G tehnoloģija šeit ir gan sub-6, gan mmWave. Tā kā tiks izmantota sub-6 tehnoloģija, jaunajai ierīcei vajadzētu strādāt ar visiem mobilo sakaru operatoriem visā pasaulē, kas nodrošina 5G savienojumus.
Teorētiski iPhone 12 5G ātrums var sasniegt 4Gbps, taču realitātē testēšanas rezultātos tika iegūti aptuveni 1,4Gbps no mmWave tehnoloģijas un aptuveni 300Mbps no sub-6 tehnoloģijas. Lai gan mmWave ir neticami ātrs, tā diapazons ir daudz mazāks, savukārt sub-6 saņems 5G lielākos attālumos no antenām, un tas faktiski paliks ātrs iekštelpās.
Vēl viens elements ir Smart Data jeb viedo datu režīms, kas novērtē, vai jums ir nepieciešami 5G ātrumi, un var pārslēgt jūs atpakaļ uz 4G, ja tas neuzskatīs, ka tie jums ir nepieciešami. Tādā gadījumā tālrunis var ietaupīt akumulatora darbības laiku, nepieslēdzoties 5G tīklam.
IPhone 12 darbina A14 Bionic mikroshēma – tā ir mikroshēma, kas būs pieejama arī iPad Air 4, un tā ir pasaulē pirmā 5 nm mikroshēma. Apple saka, ka tā būs gandrīz par 40% jaudīgāka nekā A13 mikroshēma, kas ir pieejama iPhone 11.
Būs izvēle starp 64 GB, 128 GB un 256 GB atmiņas modeļiem – mēs iesakām izvēlēties vienu no lielākajiem izmēriem, jo 64 GB priekš viedtālruņa nav daudz vietas, un šajā modelī nav microSD atbalsta, tādēļ to nevarēs papildināt.
Tālrunī darbojas arī operētājsistēma iOS 14, lai jūs varētu izbaudīt visas funkcijas, kas tika ieviestas pagājušā mēneša lielajā programmatūras atjauninājumā.
iPhone 12 kameras
iPhone 12 ir aprīkots ar dubultu aizmugurējo kameru. Ir 12MP plata leņķa kamera ar f/1.6 diafragmu un 12MP īpaši plata kamera ar f/2.4 diafragmu un 120 grādu redzes lauku.
Ar šīs paaudzes iPhone tālruņiem lielāka uzmanība tiek pievērsta digitālai fotoattēlu apstrādei, tostarp jaunajai Smart HDR 3 tehnoloģijai, kas palīdzēs uzņemt fotoattēlus ar uzlabotām krāsām un kontrastu, kā arī nakts režīma uzlabojumiem.
Apple apgalvo, ka kameras piedāvā 27% uzlabojumu vājā apgaismojumā, kas būtu diezgan ievērojams, ņemot vērā, ka iPhone 11 klāsts jau piedāvā spēcīgu veiktspēju vājā apgaismojumā.
Arī iPhone 12 tiek ievietotas iepriekšējo iPhone tālruņu funkcijas, piemēram, portreta režīms, 4K video ierakstīšana ar ātrumu 24, 30 un 60 kadri sekundē un digitālā tālummaiņa līdz 5 reizēm.
Tālruņa priekšpusē ir 12MP pašportreta kamera ar f/2.2 diafragmu. Pagaidām nav precīzi zināms, bet šķiet, ka tas ir tas pats priekšējais selfiju veidotājs, kas bija iPhone 11.
Tas nāk arī ar Face ID tehnoloģiju, lai palīdzētu ātri atbloķēt tālruni, jo šajā tālrunī nav pirkstu nospiedumu skenera.
iPhone 12 akumulators
Nav daudz zināma par tālruņa akumulatoru. Uzņēmums apgalvo, ka tas ilgs 16 stundu video atskaņošanas režīmā (tas ir videoklips, kas tiek glabāts tālruņa atmiņā, nevis straumēts).
Tālrunī ir pieejama ātrā uzlāde, kas pusstundas laikā var uzlādēt akumulatoru no nulles līdz 50%, taču, lai varētu iegūt šo funkciju, jums būs jāpērk atsevišķs 20 W lādētājs.
Ir zināms, ka Apple ir uzlabojuši bezvadu uzlādes piedāvājumu. Lielo uzlabojumu sauc par MagSafe, kas būtībā ir tālruņa magnēts, kas ļauj ierīcei piestiprināt bezvadu uzlādes paliktni.
Kāpēc tāds ir nepieciešams? Lai pārliecinātos, ka tālrunis nenoslīd no minētā lādētāja un nepārtrauc uzlādi, kad to lietojat.
MagSafe uzlāde, šķiet, ir arī ātrāka nekā Qi bezvadu uzlāde. Saskaņā ar Apple vietni, MagSafe izmantos 15 W uzlādi, taču Qi bezvadu uzlāde iPhone 12 ir ierobežota līdz 7,5 W.
Šī tehnoloģija ļauj aksesuāru ražotājiem izgatavot arī produktus automašīnām, vāciņus un daudz ko citu.
Apple saka, ka radīs paši savus aksesuārus, taču varam arī sagaidīt jaunus trešo pušu ražotāju produktus, uzņēmumam apstiprinot, ka Belkin jau strādā pie dažādu piederumu izveides.
iPhone 12 aksesuāri
Kā aksesuārus uzņēmums iekļauj USB-C-to-Lightning kabeli, kuru varēs izmantot uzlādējot tālruni.
Varēs izmantot esošos uzlādes uzgaļus, tos iegādāties atsevišķi vai izmantot bezvadu uzlādi, jo Apple mērķis ir samazināt e-atkritumu daudzumu, kas rodas, pērkot jaunu iPhone.
Arī pati kārba būs plānāka, jo ierīcei Apple ir jāiekļauj iepakojumā tikai uzlādes kabelis un tālruņa dokumentācija.