Nokrītot viedtālrunim, ekrāna aizsargstikls parasti palīdz izvairīties no lieliem zaudējumiem – absorbējot lielāko daļu trieciena, tas neļauj oriģinālajam ekrānam plaisāt, taču tas bieži saplīst pats.
Tāpat kā visiem produktiem, arī šim aizsargstiklam ir savs “derīguma termiņš”. Tātad, kad jāmaina ekrāna aizsargstikls un kādas ir tā nolietojuma pazīmes?
Saplīsusi vai saplaisājusi rūdīta stikla ekrāna aizsargplēve nesabojās pašu tālruņa ekrānu, taču var ietekmēt ierīces lietošanas pieredzi un samazināt ekrāna jutību.
Ja ekrāna aizsargs nav bojāts, tas tomēr būtu jāmaina ik pēc 2-3 gadiem, bet, ja ir nolietojuma vai bojājumu pazīmes, jaunu aizsargplēvi vajadzētu dabūt agrāk. Tam ir viens galvenais iemesls – ieplaisājušais aizsargstikls vairs nespēj uzņemt tikpat daudz kinētiskās enerģijas.
Tas nozīmē, ka tiek samazināta aizsardzība, ko ierīcei nodrošina stikls, piemēram, kritiena gadījumā, palielinot iespējamību, ka tiks bojāts pats viedtālruņa ekrāns. Šajā gadījumā vislabāk būtu nekavējoties nomainīt ieplaisājušo aizsargkārtu pret jaunu. Protams, ar to nav jāsteidzas, ja ekrāna bojājumi ir minimāli – tas ir knapi saskrāpēts vai ar nelielu plaisu.
Ja vēlies aizsargstiklu nomainīt pats, jānoņem vecais un jānotīra visi atlikumi, jāuzliek jaunā rūdītā stikla aizsargplēve, jāizlīdzina malas un jānoslauka putekļi vai netīrumi no malām ar mitru lupatiņu. Tomēr aizsargstikla nomaiņu vislabāk ir uzticēt profesionāļiem.
Pazīmes, kas liecina, ka pienācis laiks mainīt aizsargstiklu:
- Plaisas. Ja aizsargstikls ir saplaisājis vairāk nekā vienā vietā, tas jānomaina pret jaunu. Stikla aizsargājošās funkcijas īpaši samazina plaisas no vienas malas līdz otrai, kā arī zirnekļveida plaisas.
- Nolobītas malas. Ekrāna aizsargplēves līmes kvalitāte nosaka izstrādājuma ilgmūžību. Ja līme ir nekvalitatīva, aizsargstikla malas bieži sāk atlēkt vai lobīties nost. Ja aizsargplēve gluži vienkārši vairs nelīp, samazinās arī tās efektivitāte, tāpēc šajā gadījumā ir jāmaina arī aizsargplēves ražotājs.
- Gaisa burbuļi. Gaisa burbuļi bieži parādās uz slikti noslēgta vai bojāta aizsargstikla. Tie var veidoties, kad ekrāna aizsargstikls izkustas vai skrāpējumi vai plaisas ļauj gaisam iekļūt starp ekrāna aizsargstiklu un viedtālruņa displeja oriģinālo stikla virsmu. Šie burbuļi ne tikai traucē normālu tālruņa lietošanas pieredzi, bet arī samazina stikla aizsargājošās īpašības.
- Daudz izciļņu un skrāpējumu. Pārāk daudz skrāpējumu un kritienu uz cietām virsmām saīsina ekrāna aizsargstikla kalpošanas laiku. Pārāk daudz skrāpējumu var padarīt ekrānu grūti caurskatāmu — skrāpējumi absorbē gaismu un lauž to, nevis laiž cauri. Pat ja tas nav vizuāli saplaisājis, aizsargstikls, kas ir pakļauts daudziem triecieniem, radīs mikroskopiska izmēra bojājumus arī īstajā ekrānā.
- Īpaši noderīgs rīks: kā vadīt citu datoru, izmantojot Google Chrome?
- 5 noderīgi pārlūkprogrammas paplašinājumi, kas vienkāršo interneta darbības
- Kā aizsargāt bērnus tiešsaistē, kad jūs neesat blakus — gudri risinājumi piedāvā vecākiem atbildi
- Kā ātri uzzināt datora parametrus, neizmantojot citas programmas
- Ko par mums stāsta tiešsaistes meklējumu vēsture?