Gudrā māja – padomi aprīkojuma izvēlē

gudrā māja

Kas ir gudrā māja? Vienkāršākā atbilde uz šo jautājumu ir – “gudrā” jeb “viedā māja” ir dzīvesvieta, kas aprīkota ar dažādām ierīcēm, kas automatizē darbības, ko parasti veic cilvēki. Dažas no šīm ierīcēm jau uzreiz tiek iekļautas mājokļa komplektācijā, citas – pievienotas vēlāk.

Viedās mājas īpašnieki tās darbina attālināti – izmantojot interneta lietojumprogrammas vai balss komandas.

Iespējas šobrīd ir daudzveidīgas – viss atkarīgs no vēlmēm un iespējām. Kādam pietiks ar digitālā asistenta iegādi, citam dzīvesvietas pārvēršana gudrajā mājā būs visnotaļ komplicēts process, kas ietver dažādu lietu – skaļruņu, kameru, datoru, viedtālruņu, planšetdatoru un citu ierīču savienošanu.

gudrā māja

Gudrā māja uzlabo dzīves kvalitāti

Tehnoloģijas nemitīgi attīstās, paverot arvien jaunas iespējas uzlabot dzīves kvalitāti un atvieglot ikdienu. Ir vairāki iemesli, kādēļ veidot viedo māju var būt ērti, praktiski un moderni:

  • Ietaupa enerģiju un līdzekļus

Galvenā motivācija, kādēļ daudzi izvēlas viedo māju, ir iespēja ietaupīt laiku, enerģiju un naudu ilgtermiņā. Lai arī sākotnēji šie jauninājumi prasa zināmus finansiālos ieguldījumus, tomēr, domājot ilgtermiņā, tas būs veids, kā ietaupīt. Piemēram, automatizētās apkures sistēmas ātri un precīzi automatizē mājas apkuri, ļaujot samazināt elektrības rēķinu. Citi risinājumi, piemēram, gudrais apgaismojums, arī patērē mazāk elektroenerģijas, tādēļ ilgtermiņā noteikti atmaksāsies.

  • Padara dzīvi vienkāršāku

Komforts ir būtiskākā atslēga. Ikviens tiecas pēc komforta, tādēļ ir loģiski, ka tas arī ir viens no iemesliem, kādēļ viedās mājas kļūst arvien populārākas. Tu vari sākt ar vienkāršākiem risinājumiem, piemēram, iegādāties viedās spuldzes. Tās var ieslēgt/izslēgt, izmantojot balss komandas, sensorus vai viedtālruni. Atkarībā no izvēlētā modeļa, tās var mainīt gan krāsu, gan gaismas plūsmas intensitāti.

  • Palielina drošību

Lai aizsargātu savu nekustamo īpašumu, var uzstādīt signalizācijas sistēmas, tomēr viedās drošības sistēmas piedāvā papildu drošību. Gaismas, kameras, durvju zvani un citi risinājumi var padarīt māju daudz drošāku.

gudrā māja
  • Daudz ērtāka mājas uzkopšana

Ja vēlies, lai mājas uzkopšana prasa mazāk laika un pūļu, arī šajā ziņā palīdzēs viedās ierīces. Labāk zināmā gudrā ierīce ir putekļsūcējs – robots, ko iespējams vadīt attālināti. Tomēr tas nebūt nav viss.

Iedomājies veļas mašīnu, kas automātiski sāk mazgāšanas ciklu vai ledusskapi, kas automātiski ar interneta palīdzību pasūta pienu ik reizi, kad uztver, ka ledusskapī esošais piens drīz beigsies.

  • Padara būšanu mājās interesantāku

Viedās mājas nebūtu tik lieliskas, ja tajās nevarētu arī lieliski atpūsties. Jaunākās tehnoloģijas dod iespēju izklaidēties un iegūt sev interesējošu informāciju aizraujošā veidā. Piemēram, savienotie skaļruņi komplektā ar digitālajiem asistentiem var atskaņot mūziku, piedāvāt dažāda veida informāciju, kā arī palīdzēt kontrolēt citas ierīces.

gudrā māja

Kā izvēlēties pirmo viedās mājas aprīkojumu?

Ir daudz lietu, kas var palīdzēt mājokli padarīt gudrāku. Lai to izdarīt būtu vienkāršāk, apskatīsim dažus lieliskus risinājumus, kas nodrošinās, ka māja gudrā veidā tiek uzlabota.

Digitālais asistents

Šobrīd pieejami dažādu veidu digitālie asistenti. Populārākie no tiem ir Google asistents un Amazon Alexa digitālie palīgi. Daļa no tiem mēdz būt sarežģīti, tādēļ savu ceļojumu viedo māju pasaulē vari sākt ar kaut ko salīdzinoši vienkāršu.

Viedās spuldzītes

Viedās spuldzītes, iespējams, ir viens no pirmajiem pirkumiem, ko ieteicams apsvērt. Lai arī tās cena ir augstāka kā ierastajām spuldzēm, tās tik un tā uzskatāmas par pieejamu risinājumu, turklāt tas ir arī funkcionāls ilgtermiņa ieguldījums, kas laika gaitā noteikti atmaksāsies.

Termostats

Uzlabo sava mājokļa apkures sistēmu ar viedo termostatu, kas ļaus automātiski iestatīt tādu gaisa temperatūru, kāda tev vislabāk patīk. To var vadīt ar balss komandām, digitālajiem asistentiem un citām ierīcēm.

Gudrais ārdurvju zvans

Mūsdienīgi video zvani piedāvā augstas kvalitātes izšķirtspēju un iespēju redzēt ne vien pašu zvana pogas nospiešanas brīdi, bet arī mirkli pirms tam. Tas ir ne vien funkcionāls, bet arī drošību veicinošs risinājums.

Durvju un logu sensori

Par drošību mājoklī palīdz rūpēties arī durvju un logu sensori. Ar to palīdzību uzreiz taps zināms, ka mājokļa durvis vai logi būs atvērti. Turklāt ar sensoru palīdzību iespējams arī izmērīt gaisa temperatūru un gaismas spilgtumu.

Sensoru darbības princips ir vienkāršs – tiklīdz mājokļa durvis vai logi ir vaļā, viedtālrunī vai planšetē tiek saņemts paziņojums. Ar šo ierīču palīdzību var arī mainīt sensora iestatījumus, uzraudzīt un automatizēt.

Šie sensori ne vien aizsargā pret nevēlamu viesu apciemojumu, bet arī palīdz rūpēties par bērnu drošību. Uzstādot tos bērnistabā, vienmēr būsi drošs, ka, piemēram, netiek atvērti logi.

durvju atversana ar telefonu

Centrālais maršrutētājs

Lieliska un noderīga ierīce, kas savieno visas gudrās mājas viedās ierīces, ir centrālais maršrutētājs. Tas vienkāršo procesus un atvieglo mājokļa optimizāciju.

Viedie risinājumi padara dzīvi vienkāršāku – pateicoties tiem mājoklis var kļūt par vēl drošāku vietu, kur atpūsties un uzkrāt spēkus tālākajiem dzīves izaicinājumiem. Viedie risinājumi ir pieejami arī izmaksu ziņā, tādēļ ikviens var izvēlēties saviem mērķiem un iespējām atbilstošus risinājumus, tādā veidā uzlabojot savu drošības un komforta līmeni.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us