Jau kādu laiku zināms par Google projektu Android – atvērtā koda operētājsistēmu mobilajiem tālruņiem, kas veidota sadarbībā ar vairāk nekā 30 industrijas vadošo kompāniju līdzdarbību (Motorola, T-Mobile, HTC u.c.). Pēc kārtējās prezentācijas, sistēmas izstrādātāji sēdās pie „apaļā galda”, lai atbildētu uz žurnālistu uzdotajiem jautājumiem, kas nesa daudzas noderīgas atbildes.
[b]Par jauno OS versiju[/b]
Google jaunākā Android versija ir stipri vien funkcionālāka un pilnvērtīgāka, salīdzinot to ar iepriekšējo oficiālo prezentāciju. Tas, ko Google ir centušies panākt, ir piedāvāt pēc iespējas vairāk dažādas funkcijas, tās savienojot ar kompānijai raksturīgo minimālismu. Var atzīt, ka, ja iepriekš grafiskais izpildījums bija „sūnains”, tad nu tas jau ir baudāms un intuitīvi saprotams.
[img]/images/upload/android-full-touchscreen-1.jpg[/img]
[img]/images/upload/android-full-touchscreen-2.jpg[/img]
[img]/images/upload/android-full-touchscreen-3.jpg[/img]
Jāpiezīmē, ka šī programmas versija demonstrēta uz UMTS mobilās ierīces, kurai ir 528 MHz Quallcomm procesora, 128 MB operatīvās un 256 MB zibatmiņas, tādējādi to nevarētu nosaukt par pašu taupīgāko operētājsistēmu.
[b]Vairāki video[/b]
[b]Precīzāki fakti – iz intervijas[/b]
Intervijā ar žurnālistiem izstrādātāji atzinuši, ka Android jaunais pabeigšanas termiņš ir šī gada otrā puse (iesākumā bija paredzēts, ka operētājsistēma jau šobrīd tiks piedāvāta). Lai arī video fragmentos redzētais ir pietiekami kvalitatīvs, kompānija ir sava veida perfekcionisti un vēlas piedāvāt patiešām noslīpētu operētājsistēmu.
Diemžēl Android platforma, lai arī atvērtā koda, standartā nebūs uzliekama uz, piemēram, Nokia N95, jo tālrunis tam nav pielāgots. Taču, tieši ņemot vērā tās koda īpašības, sistēmu būs iespējams pielāgot jebkuram modernam mobilajam palīgam. Google piemetina, ka platforma ir ļoti elastīga un tai nebūs problēmas darboties arī ar skārienjutīgo paneļu telefoniem.
Tā pat intervijā paziņots, ka Google neplāno kļūt par stratēģiski svarīgu spēlētāju operētājsistēmas programmu izveidē, kā to darījis Apple ar iPhone. Kompānija uzskata, ka pietiek ar pamata un infrastruktūras izveidi. Visticamāk programmu nodošanas princips būs līdzīgs YouTube – tās būs atrodamas vienā vietnē un pieejamas dažādās konfigurācijās. Tiesa, lai ari Android bāzēts uz Linux un saucams par atvērtā koda operētājsistēmu, tās daļas, kas saistītas ar Google kompānijas noslēpumiem (dažādi Google servisi), būs nepieejamas programmu izstrādātājiem.
Taču… Vai mobilo telefonu ražotāji maz ir ieinteresēti ļaut patērētājam ar savu ierīci darīt ko vien viņš vēlas? Vai šādas darbības nevarētu novest pie šodienas datoriem līdzīgas situācijas, kad drošība un lietojamība daudzkārt ir sačakarēta tieši lietotāja dēļ? Google Android pārstāvji uzsver, ka šodien vairākas platformas ir 10 un vairāk gadus vecas (Palm OS, Symbian OS…) un tās nekādā veidā nevar būt drošākas kā Android, kas pēdējo gadu laikā uzcelta no nulles (nevis „lāpīta” un pielāgota). Šobrīd, kad ir interneta laikmets, visapkārt notiek tādas lietas, kādas vēl nesen nerādījās pat sapņos, un, būvējot jaunu platformu, par tām var domāt vēl izstrādes procesā – Google Android ir platforma, kas ļaus lietotājiem un ražotājiem darīt inovatīvākas un tajā pat laikā drošākas lietas.
Avoti:
Wikipedia
Andriod Community (Android prezentācija)
Andrioc Community (Intervijas ar izstrādātājiem)