Kalifornijas universitātes pētnieki ir izstrādājuši lokāmu atkārtoti uzlādējamu sudraba oksīda-cinka akumulatoru, kura kapacitāte ir 10 reizes! lielāka nekā standarta litija jonu analogiem.
Protams, tas nav nejaušs izgudrojums, taču zinātnieki necerēja izveidot tik ietilpīgu akumulatoru. Svarīgi šajā gadījumā ir tas, ka bateriju ir iespējams izveidot ar printeri. Pētnieki apgalvo, ka to ir iespējams pielāgot jebkādas formas ierīcei. Turklāt, tā kā šādas baterijas ir elastīgas, tās varētu izmantot arī ierīcēs ar salokāmiem ekrāniem. Sudraba oksīda-cinka bateriju izgatavošana ir daudz vienkāršāka, un šādas baterijas ir ietilpīgākas nekā litija jonu baterijas, taču tās nav pietiekami stabilas, lai izmantotu plašāk.
Pētnieki mēģināja atrisināt šo problēmu, izmantojot elektrodus, kas pārklāti ar svina oksīdu. Mērķis bija uzlabot sudraba oksīda-cinka bateriju stabilitāti un samazināt iekšējo pretestību. Pēc jaunā elektroda izstrādes pētnieki sāka drukāt jaunas baterijas uz plāna karstumizturīga polimēra slāņa.
Elastība ir tikai viena no inovatīvā akumulatora priekšrocībām. Pētnieki arī sasniedza kapacitāti, kas ir 50 miliamperi uz kvadrātcentimetru – šis rādītājs esot 5-10 reizes labāks nekā analogās litija jonu baterijas. Un tās nav vienīgās labās ziņas – šo akumulatoru ražošanas metodi jau ir iespējams izvērst rūpnieciskā mērogā.
Video redzams, kā pētnieki demonstrē akumulatoru, savienojot to ar elastīgu ekrānu. Šajā sistēmā elastīgā drukātā baterija ievērojami pārspēj litija jonu konkurentus. Pēc 80 uzlādes/izlādes cikliem pētnieki nemanīja ievērojamus kapacitātes zudumus. Pētnieki apgalvo, ka šādas baterijas varētu izmantot mīkstajos robotos, valkājamās elektroniskajās ierīcēs un daudz kur citur.