Daudzkodolu procesors – kur beidzas jēga un sākas marasms?

„Tas ir kā likt Ferrari dzinēju kartingā – spēks ir, bet dizains neļauj to pilnvērtīgi izmantot,” komentē Gartner tirgus izpētes kompānijas Karls Klaunčs (Carl Claunch). Viņš uzskata, ka nemitīgā kodolu skaita dubultošana jau tuvākajā laikā pārsniegs līmeni, kurā programmatūra pilnībā spēj izmantot sniegto jaudu.

Ik jaunu procesoru paaudzi, kas iznāk apmēram reizi divos gados, serveru uzturētājiem un programmu veidotājiem jāsaskaras ar izaicinājumu kā pilnvērtīgi pielietot sniegto jaudu. Tā piemēram, serveris ar 32 procesoru ligzdām 2009.gadā piedāvā 256 kodolu jaudu, savukārt 2013.gadā šādā pašā ierīcē būs jau 1024 kodoli.

K.Klaunčs skaidro, ka šodienas serveru programmatūrai ir divu veidu limiti. Viens ir t.s. „hard limit”, kas ir programmas izstrādātāja noteiktais teorētiskais kodolu daudzums, savukārt otrs ir „soft limit”, kas lielākoties ir mazāks nekā pirmais, un to iespaido dažādi rādītāji programmatūras līmenī.

[img]/images/upload/20090130061225.jpg[/img]
Procesoru kodolu skaita palielināšana ātri vien novedīs pie situācijas, kad būs grūtības ar pilnvērtīgas programmatūras izstrādi, uzskata Gartner pārstāvis. Iespaids tiks atstāts uz visu – operētājsistēmām, programmām, vizualizācijas rīkiem u.tml. Jāpiezīmē, ka lielākā daļa vizualizācijas rīku šodien nespēj izmantot vairāk par 64 procesoriem.’’

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us