Ko dara no Google atlaistie vai aizgājušie darbinieki? Kamēr vieni atpūšas pie dabas krūts un tērē savus miljonus, otri kaļ plānus, kā uzcelt savu impēriju. Trīs šādi bijušie Google pārstāvji šodien prezentējuši jaunu projektu Cuil – meklētāju, kas jau šobrīd caurskatījis 121’617’892’992 mājaslapas (121 miljards) un visticamāk neplāno apstāties. Aiz meklētāja, neskaitot trīs Google kādreizējos darbiniekus, stāv arī viņu rīcībā esošais 33 miljonu ASV dolāru kapitāls.
Meklētāja nosaukumu izrunā kā „cool”, un tas ir veidots Web 2.0 stilā. Nedaudz „paspēlējoties” ar šobrīd lēnīgo meklētāju, var redzēt, ka rezultāti tiek parādīti kolonnās un kvadrātainos laukos, kuriem klāt ir arī bildīte. Kompānijas pārstāvji skaidro, ka viņu izstrādātais meklēšanas rīks mājaslapas caurskata daudzkārt dziļāk nekā, piemēram, Google, tādēļ ir iespējams apskatīt arī vizualizācijas, nevis tikai tekstu.
[img]/images/upload/cuil.jpg[/img]
Šī ir pirmā reize, kad Google saņem prettriecienu no cilvēkiem, kam reiz bijusi pieeja Google impērijai Googleplex. Viens no šādiem cilvēkiem ir Cuil dibinātāja un prezidente Anna Patersone (Ann Patterson) pievienojās Google komandai 2004. gadā un viņas rīcībā bija informācija par Google meklētāja tehnoloģijām un iespējām. Divi citi kompānijas vadītāji ir viņas vīrs – Toms Kastello (Tom Costello), kas ir ilggadējs meklētāju pazinējs, savukārt produktu viceprezidents Luiss Moniērs (Louis Monier) ir AltaVista kādreizējais pārstāvis. „Kopš mūsu tikšanās Stenfordā, es un Toms esam izstrādājuši savu perfektā meklētāja vīziju. Mūsu komanda meklēšanu veido citādāku. [..] Esam izveidojuši bagātīgu meklēšanas dzinēju. Internets ir izaudzis un mums šķiet, ka ir laiks to pašu izdarīt arī meklētājiem,” atzīst A.Patersone.
[url=http:/www.cuoi.com]Cuil.com[/url]