5 lielākie tehnoloģiju trendi no CES 2020

No 7. līdz 11. janvārim Lasvegasā norisinājās ikgadējā globālā tehnoloģiju jaunumu izstāde CES 2020. Šeit tiks apskatīti 5 lielākie tehnoloģiju trendi, kas iespējams ietekmēs mūsu nākotni.

1. Neiespējamā” cūkgaļa

This image has an empty alt attribute; its file name is CvbjlIW6SJmVkmJCpDz4akOlUmmyfR8iDu3x9KLsGZa_M5oYpD7XcrbZTrbn1ufZZxRdxOleI5wolrL3WbdMIYvjScMUsmxC1bY7DMNAV4Pg-08BUYheMpHAGKWmeFNyVI8Dnv3i

Cūkgaļa ir viena no pasaulē visvairāk patērētajām gaļām, un Impossible Foods misija ir palīdzēt videi un cilvēku veselībai, aizstājot to ar augu bāzes “neiespējamo” cūkgaļu, kas tika prezentēta CES 2020 pasākumā. Arī pagājušajā gadā Impossible Foods bija pasākuma uzmanības centrā ar “neiespējamo” burgeri 2.0. Tā kā šai kompānijai jau otro gadu pēc kārtas ir tā veicies, tehnoloģiju industrija ir pieņēmusi ēdienu inovācijas kā vērtīgu industrijas daļu.

Kompānija ir apsolījusi arī uz augu bāzes balstītu bekonu un desu kā daļu no šīs kustības. Viņi apgalvo, ka 14,5% no siltumnīcefektu gāzēm nāk no mājlopiem, un veidojot gaļas aizvietotājus no augu izcelsmes produktiem, varētu būtiski ietekmēt vidi, kā arī palīdzēt ilgtspējīgi pabarot vairāk cilvēku. Jāpiemin gan, ka vēl nevar spriest par šī uz augu bāzes balstītā ēdiena ietekmi uz cilvēku veselību ilgtermiņā.

2. Toyota nākotnes pilsēta

Iespējams visambiciozākā prezentētā ideja CES 2020 šovā ir Toyotas Woven City. Tas ir prototips nākotnes kopienai, kas uzbūvēta Fudzi kalna pakājē. Aptuveni 70 hektāru lielajā zemes gabalā pašreiz atrodas neizmantotas ražošanas rūpnīcas. Šeit Toyota grasās izveidot eksperimentālu nākotnes tehnoloģiju laboratoriju, kura ietvers pašbraucošu automašīnu, robotu, gudro māju un citu tehnoloģiju ražošanu. Šajā pilsētā nebūs cilvēka vadāmu automobiļu, un šeit varēs dzīvot ikkatrs interesents. 

3. Jauni sensori veselības uzlabošanai

Patērētājiem tiks piedāvāti vairāki jauni ar veselību saistīti sensori kā arī aplikācijas un programmatūras, kas palīdz tos nolasīt, lai labāk izprastu savu ķermeni un veselības stāvokli. Ņemot vērā to, cik attīstītas ir mūsdienu patērētāju tehnoloģijas, kas saitītas ar veselību, mēs varam iegūt no tām informāciju, kuru citkārt varētu iegūt tikai apmeklējot ārstu un maksājot par to lielu naudu.

CES 2020 pasākumā tika prezentēts Withings ScanWatch, kurš ietver elektrokardiogrammu, fotoplethmogrāfiju sirds ritmam, skābekļas saturu asinīs un dziļāku miega monitorēšanu, kas var noteikt miega apnoju. Šovā tika prezentēta arī GoBe3, kas automātiski seko līdzi uzņemto kaloriju daudzumam (t.i., cik kaloriju mūsu ķermeņi patiesībā absorbē), un var noteikt stresa līmeni, izmantojot lasījumus uz ādas, līdzīgi kā to dara melu detektors. 

Valencell asinsspiediena mērīšanas austiņas var izmantot, lai kontrolētu augstu asinsspiedienu, kas ir ļoti izplatīta slimība mūsdienu pasaulē. Prezentētas tika arī ierīces, kas mēra cukura līmeni asinīs, brilles, kas palīdz cilvēkiem ar disleksiju un citas jaunās tehnoloģijas, kas var uzlabot veselību.

4. Datori lokās kā telefoni

Salokāmie viedtālruņi bija viena no karstākajām tēmām 2019. gadā, bet šogad tie ir salokāmi klēpjdatori. Kompānijai Intel ir ideja par to, kā varētu izskatīties daudzpusīgs un jaudīgs nākotnes dators. Horseshoe Bend būtībā ir 17 collu planšete, tam var pievienot arī statīvu, klaviatūru un peli, turklāt tas ir salokāms, kā rezultātā iznāk 12,5 collu klēpjdators ar skārienjūtīgu ekrānu vienā pusē un skārienjūtīgu klaviatūru otrā. Ir pieejams arī uzliekama cietā  klaviatūra tiem, kam nepatīk skārienjūtīgā. Lenovo prezentēja kaut ko līdzīgu pagājušā gada maijā un Microsoft izrādīja savu duālā ekrāna konceptu oktobrī. CES šovā Lenovo prezentēja Thinkpad X1 Fold un Dell stādīja priekšā Concept Ori un Concept Duet.

5. Tehnoloģijas kā dizaina elements

Mūsdienu tehnoloģijas var būt nogurdinošas – tās ir spožas, acu priekšā un it visur. Ir grūti nejusties tā, it kā tehnoloģijas pārņemtu mūsu dzīvi. Taču viens no CES 2020 trendiem bija tāds, ka tehnoloģijas kļūst mazāk uzbāzīgas, vairāk izsmalcinātas un tādas, kas iekļaujas ikdienas vidē.

UltraSense un Sentons izmanto skaņas viļņus, lai izveidotu skārienjūtīgu interfeisu no dažādām virsmām. Tās var būt no plastmasas, metāla, koka vai cita materiāla. Tas nozīmē, ka nākotnē būs iespējami telefoni, bez nevienas pogas. Šī tehnoloģija mūsu telefonu sānos var izveidot virtuālas pogas – tā aktivizētos, piespiežot un paturot kādā punktā. Virzot pirkstu uz augšu vai leju, varētu mainīt skaļumu u.t.t.

Šāda veida pogas nenolietojas tik ātri, un interfeiss ir vairāk integrējams ierīces formā. Šīs kompānijas strādā pie tā, lai ieviestu šo tehnoloģiju automašīnu stūrēs, logu rūtīs un dažādās ierīcēs. Telefonos tas tikšot ieviests jau šogad.

Kompānijai Mui Lab ir cita pieeja šai pašai tehnoloģijai. Tā ir izveidojusi gudro displeju, kas iestrādāts koka plāksnē. Tā izskatās kā parasta koka loksne, kuru aktivizējot, parādās pogas vai ziņojumi. Kompānijas mērķis ir jauno tehnoloģiju iekļaut dzīvojamās telpas dizainā, nevis būt kārtējam gadžetam, kas aizņem vietu.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us