[b]Vai jūs ticat, ka [i]iPod[/i] var kļūt par mājas audio un video izklaižu centru? Ja ar filmām un mūziku piebāztu [i]iPod[/i] ieliek speciālā dokā, kuru pieslēdz pie televizora vai skaļruņu sistēmas, lielā atskaņošanas un video tehnika vairs nav vajadzīga. Ja [i]home party[/i] muzikālais fons jāstraumē arī uz [i]chill out[/i] telpu, piemēram, balkonā vai nojumē iekārtoto smēķētavu, noderēs komplektā pievienotais bezvadu audio signāla uztvērējs, kurš ārkārtīgi augstā kvalitātē pieņem doka sūtīto signālu.[/b]
[i][url= http://datuve/raksts/1657/Izcila_skanas_kvalitate_bez_vadiem] Xmod Wireless[/url][/i] apskatīts, laiks pievērsties tā tuvākajam radiniekam – [i][url= http://www.euroshop.lv/datortehnika/datoru_skana/_creative_xdock_wireless_music_system/] Xdock Wireless[/url][/i]. Lai to pārbaudītu, man nācās iet pie kaimiņienes pēc [i]iPod[/i].
– Labvakar. Vai tu varētu aizdot [i]iPod[/i] uz dažām stundām? Vēlams, ar kādu filmu.
– Tev taču nepatika [i]iPod[/i].
– Jā, man patīk [i]Zen[/i]. Taču [i]Zen[/i] nevar iebāzt tur, kur var iebāzt [i]iPod[/i].
– ???
– Tu laikam pārprati. Es testēju [i]Creative Xdock[/i].
Kad [i]iPod[/i] bija sagādāts, sākās pasākuma nopietnā daļa – vai [i]Xdock[/i] izrādīsies tik pat vienkāršs kā [i]Xmod[/i]? Arī šim [i]Creative[/i] audio straumēšanas produktam komplektā pievienots [i]X-Fi Wireless Receiver[/i] (signāla uztvērējs). Brīdinu – [i]Xdock Wireless[/i] un [i]X-Fi Wireless Receiver[/i] bezvadu sakari attiecas tikai uz audio signālu! [i]X-Fi Wireless Receiver[/i] nevar pieslēgt pie video ekrāna. Lai skatītos [i]iPod[/i] atmiņā saglabātās filmas, ar televizoru jāsavieno [i]Xdock Wireless[/i].
[img]/images/upload/xdock.jpg[/img]
[b]Elitāro mazas tirāžas audiosistēmu cienītāji nekad nepiedos [i]Creative[/i] par [i]iPod[/i] lietotāju ielaišanu kvalitatīvas skaņas klausītāju pulciņā.[/b]
Starp citu, [i]Xdock Wireless[/i] ir optiskā audio izeja. Komplektā, kuru testēju, bija pievienots optiskais datu kabelis. Taču tas izrādījās tik smieklīgi īss, ka man nācās nobāzt [i]Xdock[/i] aiz mūzikas centra kastēm, lai normāli savienotu ierīces. Pēc [i]Creative[/i] straumēšanas rīku testiem tas ir nopietnākais pārmetums, kuru varu veltīt [i]Xdock[/i] ražotājiem. Cienījamie [i]X-Fi[/i] projekta vadītāji, lūdzu nogrieziet priekš manis garāku optisko [i]trubu[/i]! Ar papildus 30 centimetriem pietiks.
Katram [i]iPod[/i] korpusa variantam paredzēta atsevišķa konektora gultiņa – mazs, balts plastmasas gabaliņš, kurš precīzi atkārto lietotāju dievinātā un ienīstā [i]iPod[/i] pēcpuses formu. Mazais audio kabatas formāta spēlētāju tirgus līderis ligzdā neapgāzīsies pat tad, ja būs piepildīts ar mūždien piedzērušā Šeina Makgovana vai viskija karaļa Toma Veitsa labākajiem albūmiem.
Kopumā produkta izplatītāji man atsūtīja trīs [i]X-Fi Wireless Receiver[/i] – pa vienam [i]Xdock Wireless[/i] un [i]Xmod Wireless[/i] komplektos, bet trešo, ja tā var teikt, uzmeta [i]pa virsu[/i], lai bezvadu audio straumēšana būtu interesantāka. Tātad, manā rīcībā bija trīs uztvērēji, kurus es izvietoju dažādās telpās. Pārbaudīju, kā tiek organizētas trīs savstarpēji neatkarīgās uztveršanas zonas, un pārliecinājos, ka [i]Creative[/i] solījumam ir segums – audio signāls bija līdzvērtīgi kvalitatīvs visos uztveršanas punktos. [i]Creative[/i] uzsver, ka neatkarīgi vadāmo zonu maksimālais skaits ir četras. Vienam [i]X-Fi Wireless Receiver[/i] pieslēdzu diezgan pieticīgus datora galda skaļruņus, otrā iespraudu labas audio austiņas, bet trešo piekabināju mūzikas centram. Secīgi pamainīju ierīču saslēgumus un uztvērēju izvietojumu vairākās telpās. Signāla pārrāvumus, par kuriem runājuši daži apskatnieki, nekonstatēju. Es gan nemēģināju no ierīcēm izspiest neiespējamo – neliku uztvērējus aiz smalkrežģa armējuma dzelzbetona sienām un nenesu tos pagrabā. Katram straumēšanas komplekta [i]dalībniekam[/i] ir sava pults – praksē tas nozīmē, ka visa māja, dzīvoklis vai birojs ir bagātīgi piemētāts ar [i]Creative[/i] pultīm.